امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۶:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72774
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی، حسین خواجه‌بیدختی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی، حسین خواجه‌بیدختی گفت: محصولاتی مانند فیروزه، عقیق، تسبیح‌های زیبا و ... در پایتخت معنوی ایران تولید می‌شود و بازار بسیار مناسبی نیز دارند و این محصولات با ارزش در سبد سوغات زائران و مسافران قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه احادیث متنوعی در خصوص استفاده از فیروزه و عقیق وجود دارد اضافه کرد: در همین ارتباط این محصولات با استقبال بی‌نظیری از سوی زائران در مشهد مواجه شده و در حال حاضر سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی مانند فیروزه و عقیق با اقبال بسیار خوبی از سوی مسافران و زائران مواجه شده است.

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با بیان اینکه در حال حاضر صدها هنرمند در استان خراسان رضوی مشغول تولید و فروش محصولات ارزشمندی مانند فیروزه و عقیق هستند؛ افزود: در حال حاضر 360 واحد فعال در حوزه تولید و فروش محصولات فیروزه و عقیق در استان در حال فعالیت است که در هر واحد تولیدی و توزیعی به طور میانگین هفت نفر مشغول فعالیت هستند.

خواجه‌بیدختی با بیان اینکه در همین ارتباط تعداد بسیار زیادی از افراد نیز در معدن و حوزه‌های مرتبط با استخراج و تولید این محصولات فعالیت می‌کنند؛ گفت: محصولات ارزشمندی مانند فیروزه و عقیق توانسته‌اند در مشهد و سایر شهرهای استان زمینه اشتغال بسیاری از افراد را فراهم کنند.
انتهای پیام/2202/ل/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها