امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7283
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۸
تعداد بازدید: 150
سیدمحمدعلی نیک‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر اظهار داشت: کشاورزانی که قرارداد ...

سیدمحمدعلی نیک‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر اظهار داشت: کشاورزانی که قرارداد کشت با دولت ندارند و مجبور نیستند گندم خود را به دولت تحویل بدهند در مقابل پیشنهادهای اغوا کننده دلالان عراقی وسوسه می‌شوند.

مدیرعامل مجمع خبرگان کشاورزی افزود: دلالان عراقی در منطقه خوزستان هر کیلوگرم گندم را 1200 تومان از کشاورزان خریداری کردند اما در منطقه گیلان غرب و قصرشیرین به دلیل اینکه کیفیت گندم نسبتا پایین‌تری دارد به قیمت کیلویی 1000 تومان خریداری می‌کنند.

وی در پاسخ به این که اگر حمل گندم ازکشور غیرقانونی است دلالان چطور از مرزها خارج می‌کنند، گفت: اینها آدم‌هایی معروف به «کوله‌بر» هستند که هر کدام 50 تا 60 کیلوگرم بار را به آن طرف مرز به سمت عراق حمل می‌کنند و در زمان برگشت هم کالاهای دیگری با خودشان می‌آورند.

وی افزود: این افراد معمولاً در گروه‌های 50 تا 100 نفره هستند و هر کدام که 50 تا60 کیلوگرم حمل کنند میزان قابل توجهی می‌شود.

به گزارش فارس، خرید تضمینی گندم از سوی دولت به قیمت 720 تومان و تفاوت آن با خرید دلالان عراقی تا 500 تومان است، البته نرخ خرید گندم به تازگی 720 تومان تصویب شده است و پیش از این در اوایل برداشت، دولت به قیمت 550 تومان گندم کشاورزان را خریداری می‌کرد. 
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها