امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72840
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الحیات، «هادی منصور عبدربه»، رئیس جمهور یمن ایران را به مداخله در امور این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الحیات، «هادی منصور عبدربه»، رئیس جمهور یمن ایران را به مداخله در امور این کشور متهم کرد.

وی مدعی شد: متاسفانه ایران از جنبش اعتراضی جنوب یمن که جدایی طلب است یا برخی گروههای مذهبی در شمال یمن حمایت می‌کند.

 عبدربه منصور هادی افزود: ما از برادران ایرانی خواسته‌ایم که درباره سیاست‌های اشتباهشان در قبال یمن تجدیدنظر کنند اما تاکنون به مطالبات ما پاسخی داده نشده است. ما هیچ تمایلی نداریم که با تهران تنش داشته باشیم اما در عین حال امیدواریم که ایران دست از سر یمن بردارد و روابط دوستانه و برادرانه‌ای با ما داشته باشد و به حمایت از جریان‌های مسلح و پروژه‌های کوچک در یمن پایان دهد.

پیش از این نیز بارها شاهد اعلام چنین اتهامات از سوی مقامات یمنی علیه جمهوری اسلامی ایران بوده‌ایم که هر بار از سوی مقامات سیاسی و نظامی کشورمان تکذیب شده است.

پایگاه خبری «العالم» نیز با انتشار این خبر نوشت: رئیس‌جمهور یمن همزمان از مسئولان سعودی و در صدر آنها عبدالله بن عبدالعزیز شاه این کشور به خاطر آنچه آن را "نقش آفرینی بزرگ برای بیرون آوردن یمن از بحران و مشکلات اقتصادی، سیاسی، امنیتی یا نظامی آن" خواند، ستایش کرد.

عبدربه منصور هادی همچنین امنیت یمن را امنیت عربستان و امنیت عربستان را امنیت یمن توصیف کرد و گفت: زبان از توصیف خدمات برادران در عربستان سعودی و درصدر آن عبدالله بن عبدالعزیز شاه این کشور به یمن در دوره گذشته ناتوان است، زیرا این خدمات نقش بزرگی در بیرون آوردن یمن از بحران داشته است.

وی افزود: اگر این موضع برادرانه قوی عربستان و شورای همکاری نبود، یمنی‌ها این موفقیت بزرگ را در یافتن راه حل سیاسی و کنگره گفت‌وگوی ملی نمی‌یافتند. این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که عربستان سعودی با دخالت در روند انقلاب مردمی یمن، اوضاع این کشور را به وضع سابق باز گردانده و عملا شرایط زمان دیکتاتور سابق یمن را بازآفرینی کرده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها