امروز : چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 28
۰۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72842
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «شکیب مستغنی» سخنگوی وزارت خارجه افغانستان امروز (دوشنبه) در نشست خبری در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «شکیب مستغنی» سخنگوی وزارت خارجه افغانستان امروز (دوشنبه) در نشست خبری در کابل گفت که سفیر پاکستان به وزارت خارجه این کشور احضار شده است.

مستغنی افزود: وزارت خارجه این کار را به دستور شورای امنیت ملی افغانستان انجام داده و قرار است با سفیر پاکستان نگرانی‎های موجود از جانب افغانستان مطرح شود.

وی علت اصلی احضار سفیر پاکستان را افزایش ناامنی‎ها در 2 طرف مرز افغانستان و پاکستان و حملات راکتی از آن سوی مرز به مراکز نظامی افغان عنوان کرد.

بندر چابهار برای افغانستان از اهمیت ویژه برخوردار است

مستغنی در ادامه سخنان خود در مورد استفاده بندر چابهار بین ایران، افغانستان و هند اشاره کرد و گفت این بندر برای افغانستان از اهمیت ویژه برخوردار است.

وی افزود: دولت افغانستان از چندی پیش برای افزایش راه‎های ترانزیتی تلاش زیادی کرده که یکی از این تلاش بندر چابهار است.

سخنگوی وزارت خارجه افغانستان از ارسال سند استفاده از بندر چابهار نیز خبر داد و گفت که این سند از سوی دولت افغانستان تکمیل شده و چندی پیش برای بررسی‎های بیشتر به هند فرستاده شده است.

به گفته وی، قرار است پس از بررسی‎ مقام‎های هندی این سند بین ایران، افغانستان و هند به امضا شود.

وی خاطر نشان ساخت که کشورهای آسیای مرکزی برای امضای این سند از سوی افغانستان، این کشور را تشویق می‎کنند، زیرا با امضا شدن این سند آن‎ها نیز می‌خواهند از بندر چابهار استفاده کنند.

کارشناسان افغان بر این باورند که استفاده افغانستان از بندر چابهار گامی به سوی خودکفایی اقتصادی این کشور است، زیرا این بندر می‎تواند دریچه خوب برای تجارت کالاهای افغانی در کشور خارجی باشد.انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها