امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72847
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «صالح‎محمد سلجوقی» عضو پارلمان افغانستان در نشست عمومی امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «صالح‎محمد سلجوقی» عضو پارلمان افغانستان در نشست عمومی امروز (دوشنبه) این مجلس از تمام نامزدهای ریاست جمهوری خواست تا وحدت ملی را در همایش‎های انتخاباتی خود رعایت کنند.

سلجوقی افزود: شرایط کنونی افغانستان طوری است که وحدت ملی باید حفظ شده و پایه‎های آن مستحکم گردد نه اینکه در همایش‎های انتخاباتی نامزدها متزلزل شود.

وی برگزاری انتخابات در افغانستان را سرنوشت‎ساز خواند و گفت: این یکی از روندهای ملی است که با آن نظام این کشور با اعتدال و تداوم به پیش خواهد رفت.

این عضو پارلمان افغانستان از تمام مردم این کشور خواست تا در روز انتخابات در پای صندوق‎های رأی رفته و رأی خود را به نفع نامزد مورد نظر خود استفاده کنند.

سلجوقی در ادامه سخنان خود از دولت و کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان نیز خواست تا انتخابات را به طور شفاف و عادلانه برگزار کنند.

وی از عدم حضور نمایندگان کمیسیون رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی در نشست عمومی امروز که دعوت شده بودند، انتقاد کرد و گفت: آن‎ها باید به خانه ملت افغانستان از شفافیت در انتخابات اطمینان دهند.

حملات انتحاری مانع شرکت مردم در انتخابات نمی‎شود

با این حال «نصرالله صادقی‎زاده نیلی» عضو دیگر پارلمان افغانستان از تشدید ناامنی‎ها در این کشور اظهار نگرانی  کرد و گفت که این ناامنی‎ها نمی‎تواند مانع شرکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی شوند.

به باور وی، ملت افغانستان در هر نوع شرایط در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی شرکت کرده و زعیم آینده خود را انتخاب خواهند کرد

وی از قربانی شدن نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان نیز استقبال کرد و گفت که آن‎ها باید مورد تقدیر قرار گیرند، زیرا در شرایطی امنیت را تأمین می‎کنند که این کار بسیار دشوار است.

انتقاد از عدم حضور برخی اعضای پارلمان

برخی از اعضای دیگر پارلمان افغانستان از عدم حضور برخی دیگر از اعضای این مجلس انتقاد کرده و آن را به برای انجام کارهای این مجلس آسیب پذیر خواندند.

«غلامحسین ناصری» عضو پارلمان افغانستان در این مورد اظهار داشت که یکی از وظایف پارلمان نظارت بر عملکرد دولت است.

به باور وی، اعضای پارلمان افغانستان باید هم‎اکنون از روند انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی نظارت کنند، اما آن‎ها هیچ به نشست‎های عمومی شرکت نمی‎کنند.

با این حال، «نظیفه ذکی» عضو دیگر پارلمان افغانستان عدم حضور اعضای پارلمان را غیر قابل توجیه عنوان کرد و گفت که آن‎ها باید هم‎اکنون به وظایف خود رسیدگی کنند.

این در حالی است که برخی اعضای مجلس سنای افغانستان در نشست روز گذشته (یکشنبه) نیز از عدم حضور اکثر اعضای آن انتقاد کرده بودند.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها