امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72851
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، دادگاه اسلام‌آباد در جلسه دادرسی امروز خود پرویز مشرف رئیس جمهور سابق ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، دادگاه اسلام‌آباد در جلسه دادرسی امروز خود پرویز مشرف رئیس جمهور سابق پاکستان را به جرم خیانت به کشور محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، مشرف به علت نقض قانون اساسی و زندانی کردن قضات دادگاه در سال 2007 مجرم شناخته شده است.

احمد رضا قصوری وکیل مشرف در مصاحبه با خبرنگاران در بیرون از دادگاه ابراز داشت: قانون مشرف را از حضور در دادگاه مستثنی دانسته اما موکلش برای اثبات بی‌گناهی خود در دادگاه حضور پیدا کرده است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد مشرف با تعداد زیادی نیروی امنیتی که از وی محافظت می‌کردند وارد دادگاه شد و به دفاع از خود پرداخت.

مشرف در دفاع از خود گفت: فردی را که باعث شکوفایی صنعت کشاورزی در پاکستان شده و کشور را از وام‌های بین‌المللی نجات داد، متهم می‌‌دانید؟

وی افزود: من برای دفاع از کشور در 2 جنگ بزرگ با هند شرکت کردم و 44 سال از بهترین سال‌های عمر خود را به ارتش پاکستان خدمت کرده‌ام باز هم متهم به خیانت می‌شوم.

دادگاه قرار است امروز رأی نهایی خود را درباره انتقال مشرف به خارج از کشور اعلام کند، این در حالی است که وکلای مشرف از دادگاه درخواست کرده‌اند اجازه دهد پرویز مشرف برای دیدن مادر خود که به شدت بیمار است، پاکستان را ترک کند.

پرویز مشرف در حالی در دادگاه ویژه پاکستان به جرم «خیانت» به کشور در حال محاکمه است که جلسات رسیدگی به اتهامات وی تاکنون به دلایل و بهانه‌های مختلف به تأخیر افتاده است.

برخی کارشناسان بر این باورند که نفوذ بالای مشرف در ارتش پاکستان یکی از موانع پیشرفت جلسات دادرسی وی می‌باشد.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار