امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7286
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۸
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از ایدرو، غلامرضا شافعی افزود: تاکنون 240 میلیارد ریال برای نوسازی و بازسازی بافت بلوچ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از ایدرو، غلامرضا شافعی افزود: تاکنون 240 میلیارد ریال برای نوسازی و بازسازی بافت بلوچ هزینه شده است.

وی افزود: ایدرو انتظار دارد پس از واگذاری این شرکت به بخش خصوصی، منابع صرف شده به این سازمان بازگردد تا دوباره در سرمایه‌گذاری‌ جدید مورد استفاده قرار گیرد.

وی با تأکید بر این که این مجموعه همچنان نیاز به سرمایه‌گذاری دارد، تصریح کرد: هم ‌اکنون 5.1 میلیون مترمربع زمین در اختیار این مجموعه قرار دارد که می‌توان با فروش بخشی از زمین مازاد این مجموعه، سرمایه‌گذاری‌ها را تکمیل کرد.

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به استعداد منطقه در بخش محصول خرما اظهار کرد: با توجه به این توانمندی باید فعالیت و سرمایه‌گذاری‌های موازی در این بخش انجام شده و صادرات خرما به کشورهای اسلامی در برنامه این شرکت پیش‌بینی شود.

شافعی ادامه داد: هموطنان بلوچ باید به این مجموعه به عنوان یک سرمایه ملی نگاه کنند چرا که افزایش سطح فنی و صنعتی این منطقه از اهداف مقدس ایجاد این مجموعه صنعتی بوده است.

وی افزود: با توسعه این مجموعه باید ضمن ایجاد سرمایه و ثروت برای مردم منطقه و ارتقای ثروت ملی و جلوگیری از پدیده شوم قاچاق، از سرمایه‌ها حفظ و حراست کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت مطالعات لازم برای تکمیل وضع موجود بخش نساجی و خرمای این مجموعه صنعتی را از برنامه‌های سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران عنوان و تصریح کرد: تجهیز آزمایشگاه‌های این مجموعه و نیز تربیت نیروی انسانی با کمک سازمان گسترش و همیاری همه مسئولان منطقه، انجام خواهد شد.

شافعی گفت: دولت موظف است از محل منابع واگذاری‌ها به بخش غیردولتی برای اصلاح ساختار فنی ، صنعتی و مالی این مجموعه هزینه کند که این هزینه‌ها از محل بندهای 6،5 و 8 اعتبارات ماده 29 قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی قابل انجام است.

وی با اشاره به درخواست نمایندگان محترم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی برای سرمایه گذاری در منطقه اظهار کرد: این نمایندگان خواستار کمک به اجرایی شدن طرح سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران موسوم به 300 نقطه 300 طرح شدند، چرا که بخش غیر دولتی در مناطقی نظیر سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری نکرده و به همین دلیل انجام چنین سرمایه‌گذاری‌هایی در این مناطق از واجبات است.

به گفته رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، منابع مورد نیاز این طرح سه میلیارد دلار است.

کارخانه بافت بلوچ که از سال 53 در استان سیستان و بلوچستان راه‌اندازی شده بود در سال 87 بر اثر آتش‌سوزی نیاز به نوسازی و تکمیل بخش رنگرزی داشت که در همین راستا طرح موازی برای فرآوری و بسته‌بندی خرما همراه با عملیات نوسازی جمعاً با سرمایه‌گذاری 240 میلیارد ریال در این مجتمع انجام شد.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها