امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72867
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، یک تیم محققات اعلام کردند که شرکت امنیتی «آر اس‌ای» دو ابزار کدگذاری را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، یک تیم محققات اعلام کردند که شرکت امنیتی «آر اس‌ای» دو ابزار کدگذاری را طراحی کرده‌اند که توان جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا در برخی ارتباطات اینترنتی را افازیش می‌دهد.

پیش این گزارش شده بود که آژانس امنیت ملی آمریکا مبلغ 10 میلیون دلار به شرکت مذکور داده بود تا یک سیستم کدنویسی (Dual Elliptic Curve) که توسط برنامه امنیتی رایانه‌ها و اینترنت استفاده می‌شود آماده کند. این سیستم یک مولد اعداد تصادفی بود و این امکان را به آژانس امنیت ملی می‌داد تا قفل کدنوشته شده را بشکند.

 

گروهی از اساتید دانشگاههای جان هاپکینز، ویسکانسین و ایلینوی آمریکا می‌گویند که آنها دریافته‌اند که ابزار دوم آژانس امنیت ملی،‌آسیب‌پذیری‌های نرم افزار آر اس‌ای را بدتر کرده است.

بر اساس تحقیق پیشرفته ای که در این زمینه انجام شده است، اساتید دانشگاه دریافتند که این ابزار که تحت عنوان «رندوم مبسوط» (Extended Random) برای سایت‌های امن شناخته می‌شود، می‌تواند قفل نسخه قبلی نرم‌افزار آر اس‌ای (Dual Elliptic Curve) را با سرعتی بیشتر از دهها هزار برابر بشکند.

این امر نشان می‌دهد که آژانس امنیت ملی آمریکا چگونه شیوه ها و ابزار جاسوسی خود را در پوشش شرکت‌های مشاور در زمینه امنیت و پشتیبانی افزایش می‌دهد.

سام کری، مدیر فنی آر اس‌ای گفت: ما می‌توانستیم به مقاصد آژانس امنیت ملی مشکوک‌تر باشیم. ما به آنها اعتماد کردیم چون آنها مسئول امنیت دولت و زیرساخت حیاتی آمریکا هستند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار