امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72883
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 49
«احمد طارق قلعچی»، تحلیلگر امور سیاسی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که آنچه مناطق ریف ...

«احمد طارق قلعچی»، تحلیلگر امور سیاسی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که آنچه مناطق ریف شمالی لاذقیه هم اکنون شاهد آن است و حمایت‌هایی که ترکیه از گروه‌های تروریستی در این منطقه به عمل می‌آورد، ریشه در عوامل داخلی و خارجی دارد.

به باور این تحلیلگر سوری مهمترین دلایل داخلی را می‌توان در تلاش اردوغان برای پیروزی در انتخابات شوراهای شهر ترکیه و کسب کرسی‌های بیشتر ملاحظه کرد.

اما دلایل خارجی به نظر قلعچی آن است که اردوغان به این طریق تلاش دارد، این پیام را به طرف‌های خارجی و به طور مشخص آمریکا برساند که وی این توان را دارد که آماده است، معادله حاکم بر منطقه از جمله سوریه را به زیان کشورها و طرف‌های مخالف سوریه از جمله خودش تغییر دهد.

وی با بیان اینکه این اقدام ترکیه را باید نوعی تهدید منافع غرب و به خصوص آمریکا در سوریه ملاحظه کرد، افزود: اردوغان اکنون به خوبی می‌داند که تاریخ مصرفش برای آمریکا گذشته و مهره سوخته‌ای بیشتر برای واشنگتن نیست، چون اردوغان نتوانست وظایفی که از سوی آمریکا برایش مشخص شده بود را به انجام برساند. همان طور که نمی‌توان دخالت‌های ارتش ترکیه در سوریه را بدون دلیل و هدف دانست.

اما در خصوص احتمال ورود ترکیه به جنگ در سوریه، این تحلیلگر سوری تاکید کرد که این گزینه از ابتدای بحران سوریه از سوی ناتو مطرح بوده و سوریه و همپیمانانش همواره این تهدیدات را جدی گرفته و خود را آماده رویارویی با هرگونه سناریویی چه از سوی ترکیه و چه از سوی هر طرف دیگر کرده‌اند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها