امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72933
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ماری هارف»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در خصوص صدور ویزا برای حمید ابوطالبی، سفیر احتمالی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ماری هارف»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در خصوص صدور ویزا برای حمید ابوطالبی، سفیر احتمالی آینده ایران در سازمان ملل گفت: ما درباره روادید به صورت انفرادی بحث نمی‌کنیم. افراد آزاد هستند تا برای روادید درخواست کنند و درخواست آنها روند معمول را طی می‌کند.

وی در پاسخ به سوالی که آیا جان کری از اینکه چه کسی به عنوان نماینده جدید ایران در سازمان ملل معرفی شده و اینکه وی در حادثه تسخیر سفارت آمریکا بوده، اطلاعی دارد، گفت: خب، من جزییاتی درباره سوابق فردی که معرفی شده، برای شما ندارم. من اظهارنظر بیشتری در این باره نمی‌کنم. آیا شما این سوال را خواهید پرسید که او روادید خواهد گرفت یا نه؟

در همین حین یکی از خبرنگاران در این زمینه نظر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا را جویا شد که هارف گفت: نمی‌دانم. این یک (درخواست) از یک میلیون است. ببینید روندی که برای صدور روادید طی می‌شود محرمانه است. ما درباره روادیدهای انفرادی بحث نمی‌کنیم. همه آزادند تا درخواست کنند و درخواست روادید آنها روند معمول را طی می‌کند. ما درباره نتیجه این روند اظهارنظر یا پیش‌بینی نمی کنیم.

وی در خصوص اینکه وضعیت ابوطالبی تاثیری بر گفت‌وگوهای هسته‌ای داشته باشد، گفت: من هیچ نکته‌ بیشتری ندارم در این زمینه بگویم. اما جدای از این، ما هفته آتی عازم وین می‌شویم تا در دور بعدی مذاکرات ایران و 1+5 شرکت کنیم. گفت‌وگوها رو به جلو هستند.

خانم هارف وقتی با سوالات متعدد خبرنگاران درباره حمید ابوطالبی مواجه شد، افزود: من واقعا نکته بیشتری درباره این آقای محترم که گفته شده قرار است نماینده آنها در سازمان ملل شود، ندارم. مطمئنم که درباره این طی روزهای آینده صحبت خواهیم کرد، اما امروز چیزی برای شما ندارم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره اینکه آیا وزارت خارجه این کشور لیستی از افرادی را که در تسخیر سفارت آمریکا در تهران حضور داشتند دارد یا نه، گفت: من خودم لیستی ندارم، اما نمی‌دانم که وزارت خارجه دارد یا نه.

انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها