امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72947
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۰
تعداد بازدید: 541
تقارن سیزده به در و ایام فاطمیه مجالی در اختیار رسانه های بیگانه و ضدانقلابیون قرار داده است تا مردم را در برابر اعتقادات و عقاید مذهبی شان قرار دهد.

تقارن سیزده به در و ایام فاطمیه مجالی در اختیار رسانه های بیگانه و ضدانقلابیون قرار داده است تا مردم را در برابر اعتقادات و عقاید مذهبی شان قرار دهد.

به گزارش پیروان موعود سعید ساداتی نوشت:باز هم ایام تعطیلات نوروز رو به پایان است و به «سیزده به در» نزدیک می شویم. مرسوم است که در سیزدهمین روز فروردین که به روز طبیعت شهرت یافته مردم بر اساس یک سنت قدیمی به طبیعت رفته و با رها کردن سبزه های هفت سین خود در طبیعت، این روز را گرامی می دانند.

هر چند حرف بر سر خرافات بودن یا نبودن مراسم سیزده به در حرف و حدیث های زیادی وجود دارد، اما در این مقال به دنبال بررسی این موضوع نیستیم ولیکن «سیزده به در» در سال 93، تفاوتی با سال های دیگر دارد و آنهم تقارنش با ایام فاطمیه است.

در «سیزده به در» یا همان روز طبیعت معمولا حضور خانواده ها با شادی و نشاط همراه است و این اتفاق با ایام عزاداری بی بی فاطمه زهرا در تضاد است. قطعا مردم مسلمان ایران نیز به حفظ حرمت ایام فاطمیه در این روز سنتی وافق هستند و مراجع تقلید و برخی از علما نیز توصیه هایی من باب حفظ حرمت سالروز شهادت بی بی دو عالم فاطمه زهرا(س) ایراد داشته اند اما نکته قابل تامل در این بین، تشویق رسانه های بیگانه مبنی بر بی توجهی به این روز، در سیزده به در است.

سایت کاربر محور بالاترین که در ایام فتنه88 از هیچ تلاشی برای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی دریغ نکرد و پس از روزهای فتنه نیز در خدمت گروه های صهیونیستی به دشمنی با ملت و نظام جمهوری اسلامی پرداخت، در اقدامی قابل توجه سعی کرده است تا مراجع عظام تقلید را در مقابل مردم قرار دهد و با انتشار مطلبی با عنوان "مخالفت شدید مراجع و علما با جشن و شادی در روز سیزده به در" می آورد: «معلوم نیست رقص و شادی کی در این مملکت آزاد بوده است که در ایام نوروز توسط این علما !؟ ممنوع شده باشد.»

این سایت در ادامه با اشاره به توصیه علمای دینی به حفظ حرمت ایام فاطمیه می آورد: «آیت‌الله مکارم شیرازی : احترام ایام شهادت بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) بر همه لازم است. بنابراین ایام فاطمیه اوّل 13، 14 و 15 جمادی الاولی (مصادف با 24، 25 و 26 اسفند 1392) و همچنین ایام فاطمیه دوم 1، 2 و 3 جمادی الثانی (مصادف با 12، 13 و 14 فروردین 1393) باید به مراسم سوگواری آن حضرت اختصاص داده و از برکات آن بهره‌مند شویم . آیت‌الله حسین نوری همدانی : روزهای 13 و 14 و 15 جمادی الأولی که مصادف با 24 و 25 و 26 اسفند 1392 فاطمیه اول و روزهای اول و دوم و سوم جمادی الثانی مصادف با 12 و 13 و 14 فروردین سال 1393 فاطمیه دوم ایام عزاداری شهادت صدیقه طاهره فاطمه زهرا علیها السلام محسوب می‌شود و در بین این دو ایام برگزاری مراسم دیگر با رعایت موازین شرعی اشکال ندارد . آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی : نسبت به برپایی عزای حضرت زهرا (سلام الله علیها) به گونه‌ای رفتار شود که مراسم عزاداری امسال تحت‌الشعاع نوروز قرار نگیرد و همچنین در فاطمیه دوم که به احتمال قوی‌تر ایام شهادت حضرت است در عزاداری بی بی دو عالم کوتاهی نکنید . آیت‌الله مظاهری: شهادت حضرت زهرا(س) با ایّام نوروز تقارن دارد و شادی‌ها مخصوصاً در روز سالگرد شهادت، باید به جلسه‌ عزاداری برای آن حضرت مبدّل شود. الحمدلله مردم ما فهمیده هستند و من بگویم یا نگویم در شهادت حضرت زهرا (س) عید و جشن آنها ممنوع است . آیت‌الله وحید خراسانی: این مملکت باید روز سوم جمادی الثانی غیر از هر سال بشود. این قضیه انقلابی ایجاد کرده و باید بکند، چرا؟ چون قوام مذهب شیعه که مذهب حق است به دو کلمه تولی و تبری است و این دو را فقط پاسداشت از روز شهادت صدیقه کبری زنده می‌کند. بنابراین روز شهادت حضرت زهرا(س) مختص عزاداری ایشان است . آیت‌الله صافی گلپایگانی: «با توجه به تقارن نوروز با ایام فاطمیه باید شأن قم در ایام فاطمیه حفظ شود.» آیت‌الله جوادی‌آملی: ایام نوروز شأن حضرت زهرا(س) حفظ شود و همچنین روز شهادت ایشان عزاداری‌ها و سوگواری‌های حضرت صدیقه کبری (س) به‌گونه‌ای باشد که موجب تفرقه میان مسلمانان نشود و بهانه‌ای به دست سلفی‌ها و تکفیری‌ها ندهیم و به وحدت اسلام ضربه وارد نشود .»

سایت خبری روزآنلاین که پیش از این با عنوان یک سایت سیاسی شناخته می شود این بار با هدف قرار دادن عقاید مردم، در مطلبی مشابه با عنوان «درد سر تقارن عزا و سیزده به در» می آورد : «مسئله تقارن "سیزده بدر" که حکومت ایران آن را "روز طبیعت" می نامد با مراسم عزاداری برای دختر پیغمبر اسلام، این روزها به اصلی ترین موضوع محافل و تریبون های رسمی حکومت تبدیل شده است.»

نازنین کامدار نویسنده روزآنلاین در این یادداشت با آوردن این جمله که « در روز چهارشنبه سوری نیز که مقارن با آغاز روزهای موسوم به "ایام فاطمیه" بود،برخی از روحانیون از جمله جوادی آملی و مکارم شیرازی ترقه بازی را "حرام" اعلام کردند که البته با بی اعتنایی شهروندان مواجه شدند.» سعی دارد عملا بی توجهی ملت را به نظر علما به تصویر بکشد.

این توهمات در حالی است که در همین روزها و شهرهای مختلف من جمله تهران هیئات مذهبی در این ایام همچون سال های گذشته به راه افتاده است و ملت ایران با حضور در این هیئت ها مذهبی و اقامه عزای مادر سادات، مقام والای این بانوی عزیز را گرامی می دارند.

به نظر می رسد تقارن سیزده به در و ایام فاطمیه مجالی در اختیار رسانه های بیگانه و ضدانقلابیون قرار داده است تا مردم را در برابر اعتقادات و عقاید مذهبی شان قرار دهد اما ملت ایران ثابت کرده اند که تحت هیچ شرایطی حرمت اهل بیت علیهم السلام را زیر پا نخواهند گذاشت.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها