امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۲۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72949
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۰
تعداد بازدید: 86
منصور حقیقت‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: در مقابل این دموکراسی دروغین که پایه‌های آن بر فریب مردم بنا نهاده شده است ملت ...

منصور حقیقت‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: در مقابل این دموکراسی دروغین که پایه‌های آن بر فریب مردم بنا نهاده شده است ملت ایران در 12 فروردین سال 58 با مشارکت 98 درصدی در رفراندوم تعیین سرنوشت کشور کارنامه‌ای را به دنیا نشان دادند که همچنان چون نگین تابان می‌درخشد.

وی گفت در این کشور به ازای هر سال یک انتخابات باشکوه با مشارکت بالای 75 درصدی مردم اتفاق افتاده است در حالی که در یکی از پیشرفته‌ترین کشور‌های اروپایی که ادعای دموکراسی آن زمین و زمان را فراگرفته است انتخاباتی رخ داد که تنها 12 درصد مردم در آن شرکت کردند که این خود ضعیف‌ترین حلقه دموکراسی فریب‌کارانه غربی‌ها را به نمایش گذاشت.

وی گفت: ما امروز شاهد افول و روی گرداندن اروپایی‌ها از دموکراسی دروغینی هستیم که سعی می‌کنند به هر شکل ممکن تفکر جانبدارانه خود را از همراهی مردم القا کنند اما هرگز این حقیقت به وقوع نپیوسته است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی افزود: توصیه می کنیم اروپایی ها با بازنگری در ظرفیت دموکراسی خود بیشتر مردم خود را در تعیین سرنوشت کشورشان سهیم کنند چراکه مشارکت 12درصدی مردم در انتخابات که اقلیت بسیار کوچک وابسته را شامل می‌شود برازنده کشور‌های مدعی دموکراسی حقیقی نیست.

وی تصریح کرد: کشورهای اروپایی در رفتار خود اصلاح واقعی را انجام دهند تا ملت اروپا به آنها اطمینان بیشتری داشته باشند و در انتخابات شرکت کنند، چراکه وضعیت انتخابات در این کشورها به هیچ وجه مساعد نیست و این خود یک تضعیف سیاسی و اجتماعی برای آنها به شمار می‌رود.

وی گفت: دولت های اروپائی امروز مشروعیت خودشان را در حوزه سیاسی و اجتماعی از دست داده‌اند و یک افتضاح سیاسی و دموکراسی را در این کشورها با اقبال نشان ندادن مردم به سرنوشت خود شاهد هستیم که بهتر است غربی ‌ها به جای توصیه به ایران در رعایت موازین حقوق بشر و دموکراسی رفتار و حرکت خود را اصلاح کنند.

انتهای پیام/2122/خ30/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها