امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72992
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 104
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رییس جمهور عصر ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رییس جمهور عصر دوشنبه 11 فروردین در جمع مدیران مناطق آزاد تجاری کشور اعلام کرد: با هر جناح و گروهی که در جهت منافع مردم حرکت کند، تعامل خواهم کرد و در مقابل کسانی که منافع حزبی و شخصی خود را به منافع ملی ترجیح دهند خواهم ایستاد.

وی افزود: دولت یازدهم یک دولت فراجناحی است و مسئولیت چنین دولتی از دولت حزبی به‌مراتب سخت‌تر است، چرا که باید پاسخگوی همه جناح‌ها باشد.

رییس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به نامگذاری سال جدید ـ اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ـ توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: یک معنای مدیریت جهادی، حرکت شتابان و عقلانی و علمی است و در دنیای پرسرعت کنونی چاره‌ای جز برطرف کردن موانع و حرکت شتابان در مسیر توسعه وجود ندارد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: تجربه ایران در طول سالها ما را به چنین درکی از مدیریت نزدیک کرده است.

روحانی افزود: مدیریت جهادی، رقابت با سایر کشورها در زمینه پیشرفت و توسعه می‌باشد و لازمه چنین توفیقی به کاربردن تلاش مداوم، پیگیر و جامع توأم با ایثار و از خود گذشتگی است.

رییس‌جمهور اظهار کرد: دولت زمینه تحقق مدیریت جهادی را با اتخاذ سیاست خارجی آرامش‌بخش فراهم آورده است؛ چراکه در دنیای کنونی، مدیریت اقتصادی از سیاست خارجی و سیاست خارجی از سیاست داخلی جدا نیست.

روحانی ادامه داد: البته هر سه در گرو فرهنگ پویا است،فرهنگی که امیدبخش و نشاط‌آفرین باشد.

رئیس‌جمهور با اشاره به مبانی سیاست خارجی دولت تدبیر و امید گفت: جمهوری اسلامی ایران حتی با کسانی که با ما سر ناسازگاری دارند، باعقلانیت و برنامه در چارچوب مصالح ملی روبرو می شود، البته در برابر متجاوز به حقوق ملت قاطعانه مقابله خواهدکرد.

روحانی افزود: یکی از ثمرات این سیاست خارجی، توفیق در مذاکرات هسته‌ای و تصویب پیشنهاد ایران در مجمع سازمان ملل در زمینه مقابله با خشونت و افراط گرایی بوده است؛ پیشنهادی که به‌رغم فضاسازی دشمنان ایران به اتفاق آرا مورد تصویب کشورهای جهان قرارگرفت.

رییس شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی انتظار می‌رود مناطق آزاد کشور نقش متناسب با توانمندی خود ایفا کنند؛ هفت منطقه آزاد می‌توانند در مواردی به مناطق نمونه توسعه در کشور تبدیل شوند، چرا که از مقررات دست و پاگیر و قوانین محدودکننده رنج نمی‌برند.

روحانی در پایان ابراز امیدواری کرد: خرمشهر و آبادان به رونقی که در خور آنهاست دست یابند؛ کیش به سرزمین نمونه گردشگری حلال تبدیل شود؛ چابهار، ایران را به جهان پیوند زند؛ ماکو نقش محور تجاری ایران و ترکیه را ایفا کند؛ ارس پل ارتباطی میان کشورمان و قفقاز شود؛ انزلی ایران و کشورهای ساحلی خزر و حتی شرق دور را به هم بپیوندد و سرانجام قشم صنایع نفت و گاز را رونق بخشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها