امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۳:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7300
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۸
تعداد بازدید: 188
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بر اساس آخرین اطلاعات به دست آمده، در راستای اجرای طرح هم‌کدی در تمام ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بر اساس آخرین اطلاعات به دست آمده، در راستای اجرای طرح هم‌کدی در تمام استان‌های کشور از روز جمعه اجرای این طرح در استان قم آغاز می‌شود.

برای هم‌کد شدن داخل استانی، باید تمام شماره‌های ثابت کشور به 8 رقم تبدیل شود.

براساس این گزارش، در راستای اجرای تدریجی طرح هم‌کدی در تمام استان‌ها، از روز جمعه 27 اردیبهشت 92 با اجرای هم‌کدی در استان قم، پیش‌شماره 0251 از این استان حذف و کد 025 جایگزین می‌شود.

همچنین به اول تمام شماره‌های استان قم عدد 3 اضافه شده و به این صورت شماره‌های این استان 8 رقمی می‌شود.

پس از روز جمعه 27 اردیبهشت با اجرای عملیات همکدی در استان قم، ساکنین توابع استان قم برای تماس با استان نیاز به گرفتن کد بین شهری ندارند و ساکنان استان قم نیز برای ارتباط با توابع کد بین شهری نخواهند گرفت.
به گزارش فارس، پیش از این طرح هم‌کدی داخل استانی در 2 استان کشور اجرا شده است؛ استان تهران نخستین استانی بود که کدهای بین‌شهری دورن استانی آن حذف شد و پس از آن استان البرز هم‌کد شد.
تعرفه مکالمه در استان‌هایی که هم‌کد نشده‌اند با پالس 51.03 و در استان‌های هم‌کد شده با پالس 58.71 محاسبه می‌شود.
بنابراین با اجرای طرح هم‌کدی، اکنون تعرفه‌ها در دو استان تهران و البرز بر مبنای پالس 58.71 محاسبه می‌شود.
شرکت مخابرات ایران معتقد است اجرای هم‌کدی در استان‌ها به کاهش درآمد و ضرر این شرکت منجر می‌شود. از سوی دیگر برخی نیز معتقدند: حذف کد سبب افزایش ترافیک مکالمات و در نتیجه سودآوری برای مخابرات خواهد شد.
به هر حال مخابرات به دلیل ضرر ناشی از هم‌کدی، علیرغم اجرای این طرح در دو استان تهران و البزر، برای اجرای سراسری در باقی استان‌ها، منتظر تعیین محل تامین این هزینه شد.
اکنون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طی ابلاغیه‌ای محل تامین این ضرر را مشخص کرده و به مخابرات اجازه داده در ازای هم‌کدی از مشترکان مبلغی را ماهانه اخذ کند.
به این ترتیب مانع پیش روی مخابرات برای اجرای هم‌کدی برداشته شد و این شرکت خود را برای هم‌کدی تدریجی در تمام استان‌ها و 8 رقمی کردن شماره‌های تلفن ثابت آماده کرده است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها