امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۷:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73007
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 49
محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به محتوای قطعنامه موسوم به راهبرد اتحادیه اروپا در قبال ایران که در کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا به تصویب رسید، گفت:‌ این قطعنامه‌ها بیشتر جنبه سیاسی داشته و دخالت در امور داخلی دیگر کشورهاست، لذا هیچ ارزش حقوقی ندارد.

وی در مورد درخواست پارلمان اروپا از ایران برای لغو مجازات اعدام اظهار کرد:‌ مجازات اعدام در قانون کشور ما به صراحت مطرح شده است و اظهار نظر دیگر کشورها در این مورد، به‌مثابه ورود به حوزه حقوقی یک کشور مستقل است.

جوکار به تصویب برخی قوانین خلاف فطرت بشری همچون هم‌جنس‌بازی در پارلمان‌های اروپایی اشاره کرد و گفت‌:‌ در مقابل، جمهوری اسلامی ایران با وضع مجازات اعدام برای قاچاقچیان،‌ در برابر ورود مواد مخدر به خاک اروپا ایجاد سپر کرده است.

وی هزینه فراوان کشورمان از جمله قربانی شدن جوانان و شهادت پرسنل نیروی انتظامی برای ممانعت از ترانزیت مواد مخدر از مسیر ایران به اروپا را یادآور شد و تصریح کرد: اتحادیه اروپا حتی یک مرتبه هم به‌صورت لفظی در این باره از جمهوری اسلامی ایران قدردانی نکرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ به نظر می‌رسد اگر ما از زیر بار هزینه مبارزه با انتقال مواد مخدر از خاکمان شانه خالی می‌کردیم و اجازه ترانزیت آن را به اروپا می‌دادیم، دیگر،‌ اروپا به خود اجازه نمی‌داد با این الفاظ در مورد اعدام قاچاقچیان با ما سخن بگوید.

وی با تأکید بر عمق تلاش بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران در راستای مقابله با ورود مواد مخدر به کشورهای اروپایی بیان کرد:‌ ما باید در این باره تجدید نظر کرده تا خودِ غرب هزینه مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر را متحمل شود،‌ تا دیگر از روی آسایش و عافیت علیه جدیت ایران در ایجاد سدی در مسیر ترانزیت مواد مخدر به اروپا قطعنامه صادر نکند.

نماینده مردم یزد به ناسپاسی اروپا در قبال کشورمان اشاره کرد و گفت:‌ قاچاقچیان مواد مخدر با جان مردم بازی می‌کنند و اعدام آن‌ها به سود اروپا است،‌ در حالی که اگر خودشان در خط مقدم درگیری با قاچاقچیان باشند،‌ دیگر علیه مبارزه با آن‌ها اضافه‌گویی نمی‌کنند.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها