امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73059
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، در راستای ساماندهی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، در راستای ساماندهی سفرهای دریایی در آب‌های هرمزگان، طرح نوروزی اداره کل بنادر و دریانوردی در سه بخش ایمنی مسیرهای تردد، ایمنی بنادر و ایمنی شناورها از 25 اسفند ماه گذشته کلید خورده و تا 15فروردین ماه 93 ادامه دارد.

تجزیه و تحلیل آماری 16 روز اخیر اجرای این طرح بیانگر آن است که در مجموع چهار میلیون و 66 هزار و 395 مورد تردد مسافران از طریق بنادر هرمزگان به مقصد جزایر خلیج فارس و بالعکس طی این مدت صورت گرفت، به طوری که در یازدهمین روز از فروردین ماه، 278 هزار و 898 نفر سفر از طریق 10 بندر مسافری استان به انجام رسید.

همچنین از روز بیست و پنجم اسفندماه گذشته تا پایان روز یازدهم فروردین ماه جاری، در مجموع آمار جابجایی 422 هزار و 321 دستگاه خودرو از طریق مسیرهای دریایی بین بنادر لنگه، کیش، آفتاب، چارک، پهل و لافت به ثبت رسید که تعداد 27 هزار و 556 دستگاه خودرو تنها در روز یازدهم فروردین صورت گرفته است.

این گزارش حاکی است، در شانزدهمین روز از نوروز 93، یک هزار و 568 سفر دریایی از طریق بنادر هرمزگان به جزایر این استان و بالعکس صورت پذیرفت که در مجموع طی شانزده روز اخیر، تعداد 22هزار و 575 تردد شناورهای مسافری به ثبت رسیده است.

لازم به ذکر است، استان هرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت‌های دریایی ایران زمین هر ساله پذیرای میلیون‌ها میهمان نوروزی از اقصی نقاط این سرزمین است که در ایام بهاری چند صباحی را در دامن آب‌های فیروزه‌ای خلیج فارس سپری می‌کنند، به گونه‌ای که بنادر مسافری این استان بیش از 95 درصد از کل حمل و نقل مسافران دریایی کشور و 100 درصد حمل خودرو به مقصد جزایر خلیج فارس را پشتیبانی می‌کنند و حجم عمده این مسافرت‌ها نیز در تعطیلات نوروزی انجام می‌شود.

انتهای پیام/88001/ذ/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها