امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7308
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۸
تعداد بازدید: 90
عباس پاپی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اهمیت بخش کشاورزی در شرایط کنونی کشور اظهار ...

عباس پاپی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اهمیت بخش کشاورزی در شرایط کنونی کشور اظهار داشت: در حالی که کشور در جنگ اقتصادی به سر می‌برد هیچ وزارتخانه‌ای به اندازه وزارت کشاورزی در تامین امنیت ملی کشور مؤثر نیست.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس اضافه کرد: بخش کشاورزی کشور ظرفیت عظیمی دارد، 4 فصل است و به دلیل شرایط مناسب امکان تولید 300 میلیون تن محصولات کشاورزی در کشور وجود دارد که خیلی بیشتر از نیاز داخل است.

وی با تأکید اهمیت بخش کشاورزی در تأمین امنیت غذایی و ملی کشور گفت: باید مدیریت خوبی برای تولید بیشتر صورت گیرد.

 پاپی‌زاده با انتقاد از وضعیت کنونی بخش کشاورزی افزود: هیچ توجیهی ندارد در شرایطی که کشور در تحریم به سر می‌برد و نفت کشور ما را تحریم کرده‌اند، 13 میلیارد دلار ارز از کشور برای خرید علوفه و مواد غذایی خارج شود.

وی با طرح این سئوال که کدام وزارتخانه در شرایط کنونی به اندازه وزارت جهاد کشاورزی در بخش امنیت ملی مهم می‌تواند باشد، گفت: شاید در زمینه تأمین اجتماعی و رفاه اگر 6 ماه بحران هم وجود داشته باشد کشور می‌تواند تحمل می‌کند، اما اگر یک روز غذا نباشد تحمل آن برای مردم بسیار سخت خواهد بود بنابراین از اینجا پی به اهمیت بخش کشاورزی می‌بریم.

پاپی‌زاده با بیان اینکه تکیه‌گاه کنونی کشور بخش کشاورزی است، گفت: فرض کنید 4 طرف کشور در محاصره هم باشد، اگر کشوری بتواند غذای خود را تأمین کند زندگی روزمره با برنامه‌ریزی به پیش خواهد رفت و مشکل چندانی به وجود نمی‌آید.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: در برنامه‌های راهبردی سیاسی کشور باید شرایطی را که برای کشور همسایه‌مان عراق پیش آمد را در نظر بگیریم زیرا این کشور را با تحریم‌هایی که انجام دادند وادار به خرید نفت در برابر غذا کردند.

به گفته پاپی‌زاده وضعیت بخش کشاورزی طوری است که از سال 86 تاکنون میزان واردات بیشتر شده است، به طوری که میزان واردات 7 تا 8 میلیون تن در سال 86 به 9 میلیون تن در سال 90 رسیده و میزان واردات سال گذشته هم نزدیک به 20 میلیون تن بوده است.

وی ادامه داد: افزایش میزان واردات بخش کشاورزی نشان دهنده این موضوع است که هر چقدر دشمنان ما در خارج از مرزها فعال‌تر شده‌اند ما هم در داخل تنبل‌تر شده‌ایم.

پاپی‌زاده گفت: در سال 86 میزان خودکفایی بخش کشاورزی حدود 94 درصد بود و اگر الان  20 میلیون تن واردات بخش کشاورزی داریم.این نشان می‌دهد که خودکفایی بخش کشاورزی به 75 درصد کاهش یافته است.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها