امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73080
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، جلسه شورای وزیران دفاع عضو سازمان همکاری شانگهای امروز، 12 فروردین (اول ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، جلسه شورای وزیران دفاع عضو سازمان همکاری شانگهای امروز، 12 فروردین (اول آوریل) در تاجیکستان آغاز به کار کرد.

«فریودن محمدعلی اف» سخنگوی وزارت دفاع تاجیکستان به خبرنگاران گفت: این جلسه با حضور مقامات نظامی از 6 کشور عضو این سازمان در شهر «قیراقم» ولایت سغد واقع در شمال این کشور گشایش یافت.

وی افزود: «سرگئی شایگو»، «چانگ وانگیان»، «عادلبیک جاکسی‌بیک‌اف»، «تاالایبیک اومورالی‌اف»، «شیرعلی میرزا» وزیران دفاع روسیه، چین، قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان، همچنین «بهادر تاشمت‌اف» معاون اول وزیر دفاع و رئیس ستاد متحده نیروهای مسلح ازبکستان از شرکت‌کنندگان این نشست هستند.

به گفته این منبع، بررسی مسائل توسعه همکاری در چارچوب توافقات تدوین‌ شده، تقویت هماهنگی در اجرای اقدامات در بخش‌های نظامی- فنی کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای و موضوع برگزاری تمرینات مشترک ضد تروریسم در سال 2014 در قلمرو چین از محورهای اصلی این نشست 3 روزه خواهد بود.

وی تصریح کرد: تبادل نظر در مورد اوضاع امنیتی در منطقه مورد توجه سازمان همکاری شانگهای و تبادل نظر در جهت تحولات سیاسی و امنیتی بین‌المللی نیز در دستور کار این جلسه اعلام شده است.

کارشناسان مسائل سیاسی و نظامی برگزاری این جلسه‌ را در مرحله بحران سیاسی در اوکراین در زمینه اصلاح و تکمیل طرح‌های دفاعی مهم می‌دانند.

این کارشناسان می‌گویند: درحالی که با شعار حمایت از دموکراسی، استقلال و تمامیت ارضی اوکراین، آمریکا و غرب با طراحی تحریم‌های سیاسی و اقتصادی روسیه را تهدید می‌کنند، برگزاری جلسه و انجام رایزنی‌های مقامات نظامی بیانگر مواضع مشابه و هماهنگ این کشورها است.

به گفته آنان، تلاش آمریکا و پیمان ناتو برای استقرار نیرو در خاک اوکراین خطری برای ثبات و امنیت منطقه است و به این دلیل بررسی روابط بین کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای از مهمترین اولویت‌های منطقه‌ای محسوب می‌شود.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها