امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73083
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، روسیه روز دوشنبه در نشست غیررسمی نمایندگان دائم کشورهای عضو شورای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، روسیه روز دوشنبه در نشست غیررسمی نمایندگان دائم کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد اوکراین شرکت نکرد، چرا که معتقد است بررسی وضعیت حقوق بشر و آزادی مطبوعات در جمهوری خودمختار کریمه که بعد از برگزاری همه پرسی 16 ماه مارس به فدراسیون روسیه پیوسته، کاملا بی‌مورد است.

این نشست به ابتکارعمل جمهوری لیتوانی برگزار شده بود.

در نامه نمایندگی دائم روسیه به ریاست شورای امنیت سازمان ملل در توضیح عدم حضور در این نشست تاکید شده است: وضعیت حقوق بشر و آزادی مطبوعات در هر یک از مناطق فدراسیون روسیه، از جمله جمهوری خودمختار کریمه، در چارچوب مسئولیت‌های شورای امنیت قرار نداشته و به عقیده مقامات مسکو، بررسی این مسائل هیچ پایه و اساسی ندارد.

در این سند یادآوری شده است که برگزاری چنین نشست‌هایی به اعتبار شورای امنیت و در مجموع سازمان ملل متحد آسیب وارد خواهد کرد. 

نمایندگی روسیه در نیویورک در خاتمه یادآور شده است: ابتکارعمل کشور لیتوانی برای برگزاری این نشست تنها تلاش دیگری برای منحرف کردن اذهان جامعه جهانی از مشکلات جدی در اوکراین است. واضح است که هدف از این نشست ارزیابی غیرواقعی دیگری از روند اوضاع در منطقه و براه انداختن «یک شوی تبلیغاتی دیگر» است و به همین دلیل فدراسیون روسیه در چنین نشستی شرکت نخواهد کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها