امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73084
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «العالم»، شیخ «عادل المعاوده» معاون دوم رئیس پارلمان بحرین، در پیشنهاد و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «العالم»، شیخ «عادل المعاوده» معاون دوم رئیس پارلمان بحرین، در پیشنهاد و درخواست خود "تلاش کشورهای عربی  برای تحقق یکی از مهم ترین اهداف امت عربی یعنی ایجاد یک سازمان واقعی با تکیه بر وحدت سرنوشت و منافع مشترک" را خواستار شده است.

وی مدعی شد که منطقه خلیج فارس با خطراتی روبروست که نیاز به اقدامات فوری برای پیوستن سایر کشورهای عربی به نیروهای سپر جزیره را جدیتر کرده است.

معاون رئیس پارلمان بحرین، درادامه این ادعاها می افزاید که از جمله این خطرات، توطئه‌ قدرتهای بزرگ و نیز برخی قدرتهاست که همیشه تهدیدی علیه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس بوده‌اند، بویژه بعد از آن که نیروهای غربی، سیاست خارجی خود را در قبال منطقه زیرپا گذاشته و منافع کشورهای حوزه خلیج فارس و روابط تاریخی مشترک با آنها را نادیده گرفتند و همین موضوع به ما ثابت کرد که کشورهای عضو شورای همکاری(خلیج فارس) باید استراتژی خود را تغییر دهند.

نیروهای سپر جزیره (که بیشتر آنها عربستانی هستند) از سه سال پیش برای سرکوب جنبش مسالمت آمیز مردم بحرین که خواهان آزادی، دموکراسی و تشکیل دولت منتخب در کشور خود هستند، وارد بحرین شدند.

به گفته برخی تحلیلگران منطقه، کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس بویژه عربستان سعودی از سیاست های جدید غرب و آمریکا در قبال مسائل خاورمیانه نگران هستند.

این نگرانی‌ها به ویژه پس از منصرف شدن آمریکا از دخالت نظامی مستقیم در سوریه و سپس توافق هسته ای با ایران تشدید شده است.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها