امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73104
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، دومای دولتی روسیه روز دوشنبه با اتفاق آراء 4 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، دومای دولتی روسیه روز دوشنبه با اتفاق آراء 4 توافقنامه دوجانبه با کشور اوکراین در رابطه با حضور ناوگان دریای سیاه این کشور را لغو کرد.

443 نماینده حاضر در نشست دوما از این تصمیم حمایت کردند. لایحه قانونی مربوط به وضعیت ناوگان دریای سیاه روسیه در خاک اوکراین با توجه به شرایط جدید و الحاق منطقه کریمه به ترکبل فدراسیون روسیه، از سوی "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری این کشور به پارلمان سفلی ارائه شده بود.

بر اساس تصمیم دومای روسیه، توافقنامه دوجانبه مربوط به استقرار و شرایط حضور ناوگان دریای سیاه روسیه در خاک اوکراین، مربوط به 28 ماه مه سال 1997 دیگر قابلیت اجرایی ندارد. همچنین توافقنامه بین دولتی مربوط به تقسیمات ناوگان دریای سیاه که در همان تاریخ در کی یف به امضا رسید، لغو گردید. چند سند دوجانبه دیگر در رابطه با نحوه فعالیت ناوگان دریای سیاه روسیه در خاک اوکراین نیز قابلیت اجرایی خود را از دست داد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها