امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۵:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73109
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، «آصف یاسین ملک» وزیر دفاع پاکستان امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، «آصف یاسین ملک» وزیر دفاع پاکستان امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در اسلام‌آباد ابراز داشت: آمریکا هنوز از فروش سلاح‌های باقی مانده در افغانستان انصراف نداده اما آنان هنوز درباره نحوه فروش و انتقال این سلاح‌ها به پاکستان به نتیجه قطعی نرسیده‌اند.

وی افزود: سلاح‌های باقی مانده در افغانستان به پاکستان تعلق دارد و قرار نیست این سلاح‌ها همچنان در مناطق خطرناک که در دسترس طالبان است، باقی بماند.

در همین حال، سفارت امریکا در پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: واشنگتن در زمینه مبارزه با تروریسم و سایر موارد با اسلام‌آباد همکاری می‌کند و از فروش این سلاح ها به پاکستان انصراف نداده بلکه در این زمینه چالش‌هایی وجود دارد که شاید سلاح‌های مورد نظر با همکاری یک کشور ثالث در اختیار پاکستان قرار گیرد.

هفته گذشته نیز دبیر کل ناتو در سخنان خود گفت، سلاح‌های باقی مانده در افغانستان به پاکستان تحویل داده نمی‌شود.

آمریکا سعی دارد بیش از 1200 خودروی زرهی خود را بفروشد و این موضوع را بین 20 کشور به مزایده گذاشته است.

در حال حاضر 1600 خودروی زرهی ضد مین در افغانستان می‌باشد که حمل این خودروها هزینه زیادی به دنبال دارد.

آمریکا اعلام کرده کشورهایی که فقط هزینه حمل سلاح‌های آمریکایی به ویژه خودرو‌های زرهی را تقبل کنند، می‌توانند بخشی از این سلاح‌ها را در اختیار داشته باشند.

این در حالی است که تقریبا بیشتر کشورها از خرید جنگ‌افزارهای سنگین آمریکایی انصراف داده‌اند اما پاکستان همچنان تمام تلاش خود را برای خرید سلاح‌های آمریکایی به کار می‌برد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار