امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73112
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «مرضیه افخم»، سخنگوی وزارت امور خارجه فعالیت جدی دولت یمن در رسیدگی به پرونده شهادت دیپلمات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «مرضیه افخم»، سخنگوی وزارت امور خارجه فعالیت جدی دولت یمن در رسیدگی به پرونده شهادت دیپلمات کشورمان در صنعا و دستگیری و مجازات عاملان این اقدام تروریستی و تلاش مجدانه مقامات یمن برای پیگیری آزادی آقای احمد نیکبخت وابسته اداری سفارت کشورمان در یمن را خواستار شد.

وی با تاکید بر پیگیری این موضوعات  از سوی وزارت امور خارجه و تداوم تماس ها  و اقدامات در مجاری دیپلماتیک  اضافه کرد: رسیدگی به این موضوعات و اقدام موثر دولت یمن برای ما  بسیار مهم است و بطور مستمر آن را دنبال می کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه در خصوص روابط دوجانبه دو کشور اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره خیرخواه کشور و مردم یمن بوده و از وحدت , ثبات و یکپارچگی این کشور حمایت کرده است و معتقدیم حل و فصل مسائل و موضوعات یمن تنها از طریق گفتگو و در روندی سیاسی در راستای پاسخ به مطالبات مشروع مردم این کشور و با مشارکت و حضور همه گروهها و احزاب و جریان های سیاسی این کشور بدون مداخله خارجی ممکن است و تحقق این امر  برقراری ثبات و امنیت و شکوفایی یمن را بدنبال خواهد داشت.

سخنگوی وزارت خارجه  همچنین ضمن رد برخی ادعاها  در خصوص دخالت ایران در امور داخلی یمن آن را بی اساس  خواند و افزود: هر از چندگاهی  مطالب غیر مستند و بی پایه  با این مضمون مطرح میشود که نادرستی  این ادعاها کاملا روشن است و قابل تامل است که اینگونه سخنان در حالی مطرح می شود که دخالت ها و اقدامات برخی کشورهای منطقه در یمن خلاف منافع و امنیت این کشور تداوم دارد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها