امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۹:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73114
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 60
«علی عزیز»، عضو دفتر سیاسی جبهه آزادیبخش فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق گفت، در این تردید وجود ...

«علی عزیز»، عضو دفتر سیاسی جبهه آزادیبخش فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق گفت، در این تردید وجود ندارد که سی و هشتمین سالروز بزرگداشت «روز زمین» بزرگداشت فلسطینیان ساکن اراضی 48 در مناطق الجلیل و مثلث و دیگر روستاها و شهرک‌های فلسطینی نشینی است که در برابر طرح‌های صهیونیستی مقاومت می‌کنند، بزرگداشت شهدایی است که از خانه و کاشانه و اراضی خود در برابر مصادره آنها ایستادگی و مقاومت کردند.

عزیز در ادامه افزود: ملت فلسطین در آن مرحله دست به نبردی حیثیتی و موجودیتی زدند که در به صورت مستقیم به مبارزه با ایده یهودیت اسرائیل و شهرک‌سازی صهیونیستی در روستاها و شهرک‌های فلسطینی پرداختند، به ویژه آنکه تلاش‌های بسیاری برای تحریف قضیه و هویت فلسطینی نیز انجام می‌شد.

وی خاطر نشان کرد: به همین دلیل تمام نیروهای فلسطینی باید در برابر توافقنامه‌ای که واشنگتن تلاش دارد، آن را امروزه به فلسطینیان تحمیل کند و به زیان آنهاست، ایستادگی و مقاومت کنند، چراکه 21 سال از توافقنامه اسلو گذشته بدون اینکه این توافقنامه سودی برای فلسطینیان داشته باشد و خواسته‌ای از خواسته‌های آنها را محقق کند، بلکه هرچه بوده تلاش برای تحقق استراتژی آمریکا در منطقه بوده است.

علی عزیز افزود: توافقنامه چارچوبی که آمریکا از آن سخن می‌گوید، چیزی جز تلاش برای تغییر هویت فلسطینیان و اثبات یهودیت اسرائیل و مقابله با بازگشت آوارگان فلسطینی نیست، در واقع این توافقنامه تلاشی برای به فراموشی سپردن حق بازگشت فلسطینیان در ابتدا و سپس ماهیت واقعی قضیه فلسطینی نیست، در حالی‌که محور اقدامات و گفت‌وگوهای مقاومت و ایستادگی در برابر طرح‌های صهیونیستی است.

براین اساس عزیز تاکید کرد که فلسطینیان هیچ‌گاه اصل مقاومت را ترک نخواهند کرد و بدانید که ایران و سوریه با وجود تمام تلاش‌های صورت گرفته باز نبض مقاومت فلسطینی را تشکیل می‌دهند.

وی درباره مشکلاتی که فلسطینیان سوریه با آن مواجه هستند، گفت: آنچه در سوریه رخ می‌دهد، چیزی جز تلاش برای ضربه زدن به یکی از پایه‌های مقاومت نیست و دشمن صهیونیستی نقشی اساسی را در نشانه گرفتن فلسطینیان داخل سوریه و آواره کردن مجدد آنها دارد، اما ایستادگی و مقاومت مردم سوریه و همچنین مردم فلسطین در کنار تمام نیروهای مقاومت از جمله ایران و حزب الله ثابت کردند که قضیه فلسطینی و سوریه شکست‌پذیر نیست.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها