امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73115
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آندری واروبیف" نماینده موقت فدراسیون روسیه در اوکراین اعلام کرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آندری واروبیف" نماینده موقت فدراسیون روسیه در اوکراین اعلام کرد که یادداشت اعتراض وزارت امور خارجه این کشور در رابطه با سفر" دمیتری میدویدیف" نخست وزیر روسیه به منطقه کریمه را دریافت کرده است.

روز دوشنبه وزارت امور خارجه اوکراین اعلام کرد که این وزارتخانه اعتراض رسمی این کشور در رابطه با سفر غیرقانونی نخست وزیر روسیه به منطقه کریمه و بندر سواستوپل، در خاک اوکراین را به طرف روسی ابلاغ کرده و این اقدام طرف روسی را نقض آشکار استقلال و تمامیت ارضی این کشور ارزیابی نمود.

واروبیف به خبرنگاران گفت: من بعد از مدتها در وزارت خارجه اوکراین حضور یافته و یادداشت اعتراض مقامات کی‌یف در رابطه با سفر نخست وزیر میدویدیف به بندر سواستوپل را دریافت کردم.  

نخست وزیر روسیه روز دوشنبه در جریان سفری به جمهوری خودمختار کریمه، در بندر سواستوپل از کارخانه کشتی سازی متعلق به وزارت دفاع روسیه بازدید کرد. این سفر بدون هماهنگی با مقامات کی‌یف صورت گرفت. در جریان این سفر که چند تن از وزرای کابینه نیز میدویدیف را همراهی میکردند، مسائل مربوط به توسعه منطقه کریمه و اقداماتی که لازم است در رابطه با پیوستن کریمه و سواستوپل به ترکیب فدراسیون روسیه انجام شود، مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها