امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73117
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 63
«یاسر المصری»، یکی از اعضای دفتر اطلاع رسانی جنبش فتح الانتفاضه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق به مناسبت ...

«یاسر المصری»، یکی از اعضای دفتر اطلاع رسانی جنبش فتح الانتفاضه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق به مناسبت سی و هشتمین سالروز بزرگداشت «روز زمین» به مقاومت فلسطینی در اراضی 48 و ملت فلسطین در مناطق «عرابه» و «سخنین» و دیگر شهرک‌ها و روستاهای فلسطینی نشینی که در برابر تلاش‌های مذبوحانه صهیونیستی برای بیرون راندن فلسطینیان از خانه‌ها و اراضی‌ مادری‌اشان در 30 مارس 1976 ایستادگی و مقاومت کردند، سلام و درود و فرستاد.

المصری در ادامه تاکید کرد که ملت فلسطین همچنان با تجاوزات مکرر نیروهای اشغالگر جهت تصرف اراضی و خانه‌هایش مواجه است، اما همچنان پایدار و استوار در برابر این تجاوزات ایستادگی خواهد کرد تا به دشمن اجازه ندهد، از فرصت پیش آمده برای محروم کردن فلسطینیان از حق بازگشت به کشور و سرزمین و خانه‌هایشان استفاده کند و یا اجازه امضای توافقنامه اسلوی دیگری را بدهد.

وی افزود: فلسطینیانی که در داخل اراضی اشغالی زندگی می‌کنند، همچنان با محاصره اسرائیلی مواجه هستند که برخی از رژیم‌های عربی نیز با آن مشارکت دارند و در این میان رژیم‌های عربی هستند که در کنار اسرائیل نقش بزرگی را در اعمال فشار هرچه بیشتر بر فلسطینیان ایفا می‌کنند، اما ملت فلسطین تصمیم خود را در مقاومت در برابر هرگونه تجاوز و احقاق حقوق بر حق خود به عنوان تنها صاحبان مشروع زمین در فلسطین اشغالی گرفته است، اگرچه در این میان رژیم صهیونیستی تلاش بسیاری طی دهه‌های گذشته انجام داده تا حق بازگشت و هویت فلسطینی را از یاد فلسطینیان ببرد که تنها چیزهای برجای مانده از این ملت است.

المصری قضیه فلسطینی را جوهر و پایه و اساس هر قضیه‌ای دانست که در روی زمین مطرح است و هدف اصلی توافقنامه اسلو را به رسمیت شناختن یهودیت اسرائیل از سوی تشکیلات خود گردان دانست تا بیش از پیش هویت و وحدت ملت فلسطین را نابود کرده و از بین ببرد.

اما در خصوص توافقنامه کری و تلاش واشنگتن برای امضای توافقنامه چارچوب بین تشکیلات خود گردان و دشمن صهیونیستی، المصری ابراز نگرانی کرد و گفت که ملت فلسطین به این تلاش‌ها اعتماد ندارد.

درباره دره رود اردن نیز المصری تاکید کرد که آنچه هم اکنون درباره اجاره دادن دره رود اردن به دشمن صهیونیستی به گوش می‌رسد، یکی از بندهای امتیاز گیری از ملت فلسطین است، چون همه می‌دانند که این منطقه 30 درصد غذای ملت فلسطین را تامین می‌کند که ده‌ها سال در برابر ظلم و ستم دشمن صهیونیستی و برخی از رژیم‌های عربی همدست با اسرائیل صبر پیشه کرده است.

وی همچنین درباره فلسطینیان ساکن سوریه و درد و رنجی که با اغاز بحران سوریه تحمل می‌کنند و تلاش برخی از گروه‌های مسلح برای ورود به اردوگاه‌های آنها گفت: بحران سوریه بحرانی گذراست که نمی‌تواند ایستادگی و مقاومت دو ملا فلسطینی و سوری را در هم بشکند و آنچه در اردوگاه‌های فلسطینی سوریه روی می‌دهد، چیزی جز اعمال فشار بیش از پیش بر نظام سوریه نیست که از قضیه فلسطینی چشم پوشی کند، در حالی‌که دمشق همواره آغوش خود را به روی ملت فلسطین و مقاومتش گشوده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها