امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73119
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، منابع میدانی سوری اعلام کردند، یگانی که در ارتش سوریه به نام یگان «عقاب‌های ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، منابع میدانی سوری اعلام کردند، یگانی که در ارتش سوریه به نام یگان «عقاب‌های صحرا» معروف است و گروه‌های نخبه و آموزش دیده‌ای را در برمی‌گیرد که توان جنگ در شرایط ویژه و بسیار سخت را دارند، روز گذشته وارد منطقه مرزی کسب در ریف شمالی لاذقیه شدند.

این نیرو به محض ورود به ریف شمالی لاذقیه ماموریت محافظت و تامین امنیت از منطقه کسب و به ویژه تپه استراتژیک 45 را بر عهده گرفت که طی روزهای اخیر شاهد درگیری‌های بسیار شدید و سخت با گروه‌های تروریستی تکفیری مورد حمایت ترکیه بود.

 


درباره یگان عقاب‌های صحرا باید گفت که این یگان فعالیت‌های خود را در استان حمص و در نزدیکی مرزهای عراق و با هدف قطع کمک‌های تسلیحاتی و نظامی ارسالی گروه‌های تکفیری از جمله داعش به سوریه آغاز کرد.

اعضای این یگان و گروه‌های تشکیل دهنده آن را حامیان و هواداران نظام و ارتش سوریه تشکیل می‌دهند و در صفوف آنها افرادی با مهارت‌ها و تجارب نظامی بسیار بالا و افسران عالی رتبه و بازنشسته ارتش و نیروی تظامی سوریه و همچنین جوانان بسیجی سوری بین 25 تا 40 سال تشکیل می‌دهند.

این نیروها مجهز به سلاح‌های نیمه سنگین و تیربارهای دوشکا هستند و مورد حمایت آتش توپخانه ارتش سوریه می‌باشند و تخصص بالایی در نصب کمین و انجام ماموریت‌های ویژه را برعهده دارد و تاکنون ماموریت‌های بسیاری را در نزدیکی مرزهای عراق و اردن علیه گروه‌های تروریستی مسلح به اجرا گذاشته و هم اکنون به صفوف نیروهای ارتش و دفاع ملی سوریه در منطقه کسب واطراف آن ملحق شده‌اند.

از سوی دیگر گزارش شده است که نیروهای دفاع ملی و ارتش سوریه از نیمه شب گذشته دوشنبه عملیات گسترده خود در جبهه شمالی ریف لاذقیه را آغاز کرده و در این راه تاکتیک «زمین سوخته» را پیاده می‌کند.

این درحالی است که از روز قبل از آن یگان‌های توپخانه و نیروی هوایی ارتش سوریه تجمعات گروه‌های مسلح در چندین محور ریف لاذقیه را هدف قرار دادند و نیروهای ارتش سوریه نیز موفق شدند به طور کامل بر تپه استراتژیک 45 تسلط پیدا کرده و مواضع خود را در آنجا تحکیم کنند.

یک منبع میدانی سوری در این خصوص تاکید کرد که نیروی هوایی ارتش سوریه حملات دقیقی را علیه اماکن اصلی تجمع و حضور گروه‌های مسلح براساس اطلاعات میدانی دقیق و موثقی که به دست آورده بود، انجام داد.

این منبع میدانی حملات صورت گرفته را در سه محور اصلی ملاحظه کرد که عبارتند از:

 

- اول: محور کوه النسر – تپه البدروسیه که در جریان آن ده‌ها تروریست مسلحی که تلاش داشتند، با دور زدن تپه 45 آن را مورد حمله مجدد قرار دهند، به هلاکت رسیدند.

- دوم: هدف گرفتن کاروان بزرگ عناصر مسلح بین نبع المر – النبعین که منجر به هلاکت بسیاری از عناصر موجود در این کاروان و انهدام تمام تجهیزات و دستگاه‌های نظامی آنها شد.

- سوم: هدف گرفتن یک کاروان بزرگ دیگر از عناصر مسلح در یکی از دشت‌های بین الدلبه - النبعین که این حمله نیز منجر به هلاکت بسیاری از عناصر موجود در این کاروان و انهدام تمام تجهیزات و دستگاه‌های نظامی آنها شد. این کاروان قصد داشت، با دور زدن محور شرقی کسب خود را به این شهرک برساند.

 

به این ترتیب عملیات ارتش سوریه و نیروهای دفاع ملی این کشور با تدارکات کامل و آمادگی‌های لازم آغاز شده و باید در انتظار نتایج آن طی ساعات و روزهای اندک آینده بود.

اما نکته بسیار حائز اهمیت در تحولات میدانی ریف لاذقیه آن است که هر روز که از نبردهای در این منطقه می‌گذرد، شاهد حضور بیش از پیش مردم و اهالی مناطق مختلف در کنار ارتش سوریه هستم، به گونه‌ای که هم اکنون همه اهالی مناطق ریف لاذقیه به نحوی یاریگر ارتش و نظام خود هستند، چون بر این باورند که دفاع از کشور و میهن‌اشان قضیه‌ای حیثیتی و وجودی است که زن و مرد، پیر و جوان، کودک و سالمند نمی‌شناسد.

 


اکنون مادران لاذقیه تهیه غذای و نیازهای غذایی نیروهای ارتش و دفاع ملی سوریه را برعهده دارند، دختران به صف پرستاران و ارائه کمک‌های اولیه به مجروحان میدان‌های نبرد پیوسته‌اند، جوانان به صفوف نیروهای دفاع ملی ملحق شده‌اند و افراد سالمند و کودکان در تهیه مواد اولیه غذای مورد نیاز ارتش مشارکت دارند.

این موضوع موجب شده تا بسیاری از صفحات اینترنتی وابسته به گروه‌های مسلح تروریستی که در روزهای اول حمله به ریف لاذقیه از تصرف 48 ساعته این منطقه سخن می‌گفتند، هم اکنون ندای تکبیر و درخواست کمک سر دهند و از نبردهای کسب به عنوان نبردهای بسیار سخت یاد کنند و از حامیان خود طلب استغفار و بخشایش برای تروریست‌های حاضر در جبهه‌های نبرد کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها