امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73125
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه واشنگتن‌پست، کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا اعلام کرده است که سازمان سیا ابعادی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه واشنگتن‌پست، کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا اعلام کرده است که سازمان سیا ابعادی از شکنجه مظنونان به اقدامات تروریستی را مخفی نگه داشته است.
در بخشی از این گزارش امده است که سازمان سیا مظنونان را حتی پس از اینکه اطلاعات بیشتری برای ارائه نداشتند را در معرض شکنجه‌های شدید و اماکن نامناسب نگه می‌داشتند.
این گزارش که از روی اعترافات ده نفر از زندانیان سازمان سیا در سالهای 2002 تا 2006 تهیه شده است نشان می دهد که متد های شکنجه ،همچون محروم کردن از خواب و یا نگهداشتن متهم زیر آب از طریق شبیه سازی غرق کردن از جمله شکنجه های رایج بوده است.
این گزارش ۶۳۰۰ صفحه ای که توسط کمیسیون اطلاعات مجلس سنا تهیه شده است سازمان سیا را متهم می کند که برخی از اعمال خشونت امیز و روش های شبیه شکنجه را علیه متهمین بکار گرفته است. این گزارش همچنان محرمانه است و واشنگتن پست می نویسد که مطالب آنرا بدلیل عدم راز داری برخی از مسئولانی که به این اسناد دسترسی داشته اند بدست آورده است.
انتهای پیام/ص


 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها