امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۴:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73128
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سخنگوی کاخ سفید گفت: باراک اوباما هنوز تصمیمی برای آزادی جاناتان پولارد نگرفته است. پولارد به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سخنگوی کاخ سفید گفت: باراک اوباما هنوز تصمیمی برای آزادی جاناتان پولارد نگرفته است. پولارد به جاسوسی محکوم شده و دوران حبسش را سپری می‌کند.
برخی منابع آمریکایی امروز گزارش داده‌ بودند که احتمال دارد دولت این کشور به منظور ترغیب اسرائیل به دادن امتیازاتی در مذاکرات جاری صلح با فلسطینیان با آزادی جاناتان پولارد از زندان موافقت کند.
جاناتان پولارد در سال ١٩٨٧ به جرم کسب و تحویل اطلاعات محرمانه به اسرائیل در دادگاهی در ایالات متحده به حبس ابد محکوم شد.
طی سه دهه گذشته، محکومیت پولارد یکی از عوامل بحث برانگیز در روابط نزدیک بین ایالات متحده و اسرائیل بوده است اما مقامات آمریکایی پیش از این با درخواست‌های مکرر اسرائیلیان برای عفو او موافقت نکرده بودند.
روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز به نقل از یک مقام دولتی این کشور که از او نام نبرده نوشته است که هنوز در این مورد تصمیمی گرفته نشده اما مذاکراتی بین دو طرف صورت گرفته است.
به گفته منابع آمریکایی، انتظار دولت این کشور این است که اسرائیل در برابر آزادی جاناتان پولارد با دادن "امتیازات قابل توجهی" در مذاکرات جاری صلح خاورمیانه موافقت کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها