امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73129
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، منابع میدانی سوری اعلام کردند، روز گدشته تعدادی از عناصر مسلح تلاش داشتند از ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، منابع میدانی سوری اعلام کردند، روز گدشته تعدادی از عناصر مسلح تلاش داشتند از طریق تونل‌هایی که از منطقه «جوبر» به منطقه «العباسیین» در دمشق، پایتخت سوریه حفر کرده بودند، به دمشق نفوذ کنند.

این منابع در این ارتباط توضیح دادند که اهالی منطقه العباسیین به نیروهای ارتش سوریه اطلاع دادند که مدتی است، صداهایی از نقاط مختلف زیر زمین این منطقه به گوش آنها می‌رسد که مشابه صدای کندن زمین است و هر روز بر میزان آن افزوده می‌شود.

نیروهای ارتش سوریه این صداها را رصد کرده و صبح روز گذشته سه‌شنبه عناصر مسلحی را مشاهده می‌کنند که درصدد خروج از تونلی هستند که آن را از منطقه جوبر به خیابان «فارس الخوری» در منطقه العباسیین دمشق حفر کرده بودند.

نیروهای ارتش سوریه به محض مشاهده خروج عناصر مسلح اقدام به تیراندازی به سمت آنها کردند که در جریان آن یک تروریست کشته و مابقی به داخل تونل فرار کردند که نیروهای ارتش سوریه نیز ورودی تونل در منطقه العباسیین را منفجر نمودند.

پس از این تعقیب و گریز درگیری‌های شدیدی در محور جوبر - القابون بین نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های تروریستی رخ داد که بیش از یک ساعت طول کشید.

اهالی منطقه العباسیین تاکید می‌کنند که عناصر مسلح در منطقه جوبر با توجه به اینکه فرصت کافی و مهارت و تجربه لازم را در اختیار داشتند، اقدام به حفر این تونل و تونل‌های مشابه آن کردند.

گروه‌های مسلح بیش از یک سال است که بر بخش اعظم منطقه جوبر تسلط دارند که تنها یک کیلومتر با میدان العباسیین در دمشق فاصله دارد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها