امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73135
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 131
به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سال ۹۳ برای فرهنگ و هنر کشور سال مهمی است.آنقدر مهم که حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب ...

به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سال ۹۳ برای فرهنگ و هنر کشور سال مهمی است.آنقدر مهم که حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام آغاز سال 1393 هجری شمسی، سال جدید را سال «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری کردند.

اما در این میان سینما شاید یکی از مهمترین  بخش‌های فرهنگ و هنر باشد.

در هفت روز آغازین سال نو  اگرچه سینما روزهای آرامی را پشت سر گذاشت اما روزهای بی‌خبری هم نبود.شاید آنهایی که در این روزها بیش از بقیه پیگیر اخبار بودند تهیه‌کنندگان پنج فیلم نوروزی بودند.
 
بیست و هشتم اسفند
 
۱-محمدرضا طالقانی، بهروز افخمی، محمدحسین جعفریان و ناصر فیض به اعضای کاروان بین‌المللی «زائران صلح» پیوستند.

هیئتی از فرهیختگان و هنرمندان جمهوری اسلامی ایران نیز قرار است به همراه محموله ‌ای امدادی، این کاروان را به سمت دمشق همراهی کنند که تاکنون بهروز افخمی، محمدحسین جعفریان و ناصر فیض به اعضای این کاروان پیوسته ‌اند.
 
۲-مدیرعامل خانه سینما در پیام تبریک نوروزی:

ساده اندیشی است اگر فکر کنیم تمام آمال و آرزوهای سینماگران شروع مجدد فعالیتهای خانه شان بود
 
 
بیست‌و‌نهم اسفند
 
سیدسلیم غفوری، دبیر «اتحادیه بین‌المللی امت واحده» اعلام کرد : پس از پیوستن بهروز افخمی، محمدحسین جعفریان، حجت الاسلام زائری، فروز رجایی فر، فرشته روح‌افزا، ناصر فیض و محمدرضا طالقانی به جمع کاروان «زائران صلح سوریه»، ابوالقاسم طالبی نیز به این کاروان پیوست
 
یکم فروردین :
 
به‌دنبال اعتراض‌های فراوانی که در چند هفته اخیر نسبت به تحریف‌های فیلم نوح از سوی جامعه مسیحیان مطرح شد بازیگر نقش حضرت نوح (ع) - همراه تعدادی از عوامل فیلم سرانجام توانستند با پاپ فرانسیس دیدار کنند.

فیلم «نوح» به سبب ارائه‌ تصویری سیاه از زندگی حضرت نوح (ع) ، با انتقاد برخی رهبران کلیسا مواجه شده‌ است.
 
دوم فروردین:
 
پیام رییس حوزه هنری به‌مناسبت فرارسیدن عید نوروز و سال جدید :

حوزه هنری به عنوان نهادی که در عرصه ادب و هنر با تکیه بر ارزش‌های توأمان "ایمان"، "اخلاق " و "دانش" برای تبیین و ترویج آرمان‌های انقلاب اسلامی می‌کوشد، خانه همه هنرمندان و اندیشمندان جریان مؤمن هنری کشور است؛
 
سوم فروردین:
 
پیام علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت فرارسیدن سال نو :

فرهنگ و هنر در سالی که گذشت با فراز و فرود‌های بسیار همراه بود اما مهم‌تر از همه بارقه امیدی است که در دل پدیدآورندگان این مرز و بوم نقش بست و احساس آرامش و امنیت را به میان اهالی فرهنگ و هنر بازگرداند.
 
پنجم فروردین:
 
فروش فیلم سینمایی «خط ویژه» با 25 سینما در کشور به  452 میلیون تومان رسید. سهم گیشه این فیلم در سینماهای تهران 352 میلیون تومان و در سینماهای شهرستان 100 میلیون بوده است.

نکته قابل توجه درباره «خط ویژه» این است که فروش این فیلم در روزهای گذشته بیش از 20 درصد افزایش داشته و فروش این فیلم در روزهای آتی احتمالا  افزایش خواهد داشت،  آمار فروش فعلی در سینماهای شهرستان نیز  تنها مربوط به چهار - پنج شهر اکران‌کننده فیلم است.
 
ششم فروردین:
 
۱-تأکید منصور لشکری - تهیه‌کننده «خط ویژه »  بر عادلانه نبودن توزیع سالن‌های اکران کننده میان پنج فیلم نوروزی.
 
۲-طبقه حساس با در اختیار داشتن۳۰ سینما در تهران و ۵۰ سینمای شهرستان توانست  یک میلیارد بفروشد.
 
هفتم فروردین:
 
«معراجی‌ها» در تهران با در اختیار داشتن 30 سینما 1 میلیارد و 200 میلیون تومان و در شهرستان هم با 60 سینما با فروشی بالغ بر 1 میلیارد 420 میلیون تومان روبرو شده است. آخرین ساخته مسعود ده‌نمکی که یک ماه از اکران آن می‌گذرد در حال نزدیک شدن به گیشه سه میلیارد تومانی است.

گیشه فیلم سینمایی «چ» ساخته ابراهیم حاتمی کیا نیز رو به افزایش است تا جایی که این فیلم تا شب گذشته در تهران 280 میلیون تومان و در شهرستان 140 میلیون تومان به فروش رسیده است که این فیلم را در مرز نیم میلیاردی شدن قرار داده است.
 
انتهای پیام / ا
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها