امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73137
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس شورای فرهنگ عمومی کشور به مناسبت سال " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" و در آستانه  ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس شورای فرهنگ عمومی کشور به مناسبت سال " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" و در آستانه  12 فروردین و ایام فاطمیه بیانیه ای را صادر کرد.

متن این بیانیه که از سوی حجت الاسلام و المسلمین سید حسین شاهمرادی، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور منتشر شده است، به شرح زیر است:

" سال 93 که حلولش از تقارن با روز های روشنایی گرفته از نام فاطمه زهرا سلام الله علیها برکت مضاعف یافته آغاز گردیده است.

دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی سال نو را به هم میهنان عزیز و ایرانیان فرهنگ ور و فضیلت پرور تبریک گفته و برای آنان سالی سرشارازطراوت ،پویایی ،الفت وتعالی آرزو می کند. درطریعه سی و ششمین بهارآزادی ، رهبر فرزانه انقلاب عزم راسخ واراده استوار مردمان روشن ضمیر ایران زمین را برای حضور و سعی موثر در عرصه اقتصاد و فرهنگ فراخواندند تا همه توش و توان خود را برای اعتلای فرهنگ و تمدن ایران اسلامی ، بذل نموده و درخشندگی ایمان و باور خویش رادر منش و شیوه ی زندگی ، نشان دهند . بایسته است مسئولان و مدیران کشوربه ویژه درنهادهای فرهنگی درسال (( اقتصاد و  فرهنگ با عزم ملی و مدیرت جهادی )) زمینه های لازم جهت تحقق این شعار و مشارکت همگانی را فراهم کرده و در صیانت از فضایل جامعه اسلامی ایران اهتمام نمایند.

غنیمت شمردن این فرصت تاریخی و مسئولیت پذیری نهادها و سازمان های تاثیرگذار نظیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، صدا و سیما ، وزارت آموزش و پرورش ، وزارت علوم  تحقیقات و فناوری ، سازمان تبلیغات اسلامی ، شهرداری ها و  اهمیت و نقش موثر افراد و گروه های مرجع فرهنگی چون علما و فضلا، ائمه جمعه و جماعات ، استادان و هنرمندان فرهیخته لازمه  وصول به آرمان های والا است .

بیداری و بینش پیوسته منظومه فرهنگی کشور و پذیرش نقد و نظر آگاهان دلسوز و ملتزم به مکارم اخلاق موجب  برکات و ثمر بخشی این جنبش مبارک فرهنگی خواهد بود .

شورای فرهنگ عمومی به عنوان رشته ی پیوند نهادهای فرهنگی کشور که وظیفه ی سیاستگذاری و برنامه ریزی ، هدایت و نظارت فرهنگ عمومی را با پشتوانه ی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی با همکاری نهادها و سازمان های عضو برعهده دارد در سال جاری شوراهای فرهنگ عمومی در استان ها را به دستیاری همکاران ، فعالتر و پویاتر برگزار خواهد کرد تا در موضوعات شیوه زندگی ، حقوق شهروندی ، الگوی مصرف و استفاده از تولیدات داخلی، همیاری و تعاون اجتماعی ، تحکیم بنیان خانواده و ترویج ازدواج آسان و  ...گامهای عملی برداشته و اقدامات شایسته ، با در نظر داشتن ویژگیهای فرهنگی ایران اسلامی و اقوام این نجد را روا دارند." / سید حسین شاهمرادی،  دبیر شورای فرهنگ عمومی
/6262
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها