امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۲۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73176
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۸
تعداد بازدید: 183
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر آموزش و پرورش، پیش از ظهرِ امروز، چهارشنبه سیزدهم فروردین مصادف با روز طبیعت، با حضور در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر آموزش و پرورش، پیش از ظهرِ امروز، چهارشنبه سیزدهم فروردین مصادف با روز طبیعت، با حضور در ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، از فعالیت های این ستاد بازدید کرد و در جریان فعالیت های صورت گرفته، قرار گرفت.

در ابتدای این بازدید، «مرتضی رحمانی موحد» معاون گردشگری کشور و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، به مصوبه هیات وزیران در ابتدای بهمن ماه سال گذشته که فعالیت های ستاد را جنبه حقوقی می بخشید اشاره کرد و گفت: در سال های گذشته هم فعالیت های مشابهی صورت می گرفت اما از جایگاه قانونی  برخوردار نبود و همه آن چیزی که صورت می گرفت، جزیره ای و به شکل جداگانه بود. اما بر پایه تصویب هیات وزیران، فعالیت ها نهادینه شد و در قالب ستاد هماهنگی خدمات سفر شامل وزارت آموزش و پرورش، وزارت دادگستری، وزارت راه و شهرسازی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نیروی انتظامی، سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، سازمان صدا و سیما و سازمان تعزیرات حکومتی، به عنوان یک تشکل ملی و ستادی، قوام یافت.

وی در ادامه به تدوین راهکارهایی در جهت توزیع سفر به مناطق کمتر شناخته شده در ستاد، پرداخت و افزود: خوشبختانه هماهنگی و هم افزایی خوبیِ میان دستگاه های اجرایی صورت پذیرفت و در استان ها، بین 3 تا 7 جلسه، به ریاست استاندار برگزار شد.

رحمانی موحد به معیارِ آمار سفر هموطنان بر پایه اقامت نفر-شب پرداخت و اظهار داشت: ما تا سال گذشته با آمار نفر-سفر مواجه بودیم که معیار، میزان تردد بود. طبیعتا در آن نکات چالشی وجود داشت که دور از واقعیت بود. اما، امسال در ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، اساس آمار بر دو محور میزان اقامت و تعداد بازدید از مراکز و امکان تاریخی و تفریحی گذاشته شد.

وی به تعداد تماس ها با سامانه 09669 هم اشاره کرد و ابراز داشت: در دو هفته اخیر، 13 هزار تماس با سامانه ملی 09669 رخ داده که از آن میان، 12 هزار تماس برای دریافت اطلاعات گردشگری و جاذبه ها، راه ها و مسیرها بود و کمترین تماس ها برای طرح شکایات بوده است.

وزیر آموزش و پرورش: گاهی یک به اضافه یک از دو قوی تر است

در ادامه این نشست صمیمانه، وزیر آموزش و پرورش نیز به هم افزاییِ ایجاد شده در میان دستگاه ها در پی تشکیل ستاد هماهنگی خدمات سفر پرداخت و گفت: گاهی یک به اضافه یک از دو قوی تر است. در سال های گذشته، هر دستگاهی جداگانه کار می کرد اما امسال، در مدیریت سفرهای نوروزی، هماهنگیِ خوبی رخ داده است. حتی من تقاضا می کنم تا آقای رحمانی موحد، نتیجه این عملکرد را به عنوان دستاورد مصوبه دولت، مکتوب کنند تا راهکار و راهنمای عملی برای سال های آینده باشد.

علی اصغر فانی به کمک 6 برابریِ این وزارتخانه به ستادهای استانی نسبت به سال گذشته، هم اشاره کرد و افزود: «همه تلاش ما این است که همکاران فرهنگی ما، برای اسکان و سفر، از رفاه نسبی بیشتری برخوردار باشند. در این راستا از 3 ماه قبل، برنامه ریزی ها انجام شد و همکاران ما از 28 اسفندماه، در ستادهای اسکان و مدارس مستقر شدند.

وی در پایان به عقد قراردادی میان وزارت آموزش و پرورش و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، پس از پایان تعطیلات نوروزی در جهت استفاده از ظرفیت خالیِ هتل ها و مراکز اقامتی در سایر ایام سال برای فرهنگیانِ بازنشسته با تخفیف ویژه، خبر داد و خاطرنشان کرذ: هدف، قدرشناسی از فرهنگیانی است که سال ها، به تربیت فرزندان این سرزمین پرداختند و حالا در ایام بازنشستگی، می توانند به استراحت بپردازند. چون این عزیزان، اصراری برای سفر در ایام نوروز ندارند، می توانیم از ظرفیت خالیِ مراکز اقامتی برای آنها استفاده نماییم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها