امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73177
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۸
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «عبدالله عبدالله» نامزد ریاست جمهوری افغانستان شب گذشته (چهارشنبه) در آخرین ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «عبدالله عبدالله» نامزد ریاست جمهوری افغانستان شب گذشته (چهارشنبه) در آخرین ساعات رقابت‎های انتخاباتی خود در یک نشست خبری گفت که ناامنی و تقلب 2 چالش بزرگ فرا روی انتخابات است.

عبدالله افزود که چندین عضو ستاد انتخاباتی وی و مردم عادی در جریان رقابت‎های انتخاباتی، جان‎ خود را از دست داده‎اند که بیانگر ناامنی در افغانستان است.

به باور وی، اگر نیروهای امنیتی و دفاعی افغان برای تأمین امنیت روز انتخابات تلاش نکنند، ناامنی می‎تواند این روند را در برخی از مناطق به چالش بکشاند.

در ادامه عبدالله بابت زحمات نیروهای امنیتی و دفاعی افغان در بخش تأمین امنیت گردهمایی‎های انتخاباتی وی و دیگر تیم‎های انتخاباتی از آنان تشکر و قدردانی کرد.
عبدالله همچنین گفت که تقلب و نتیجه آن را نمی‎پذیریم، زیرا هزینه پذیرش تقلب سنگین خواهد بود.

به گفته وی، تیم انتخابات مربوط به وی هیچ نوع تقلبی را در انتخابات نپذیرفته و از کمیسیون مستقل انتخابات می‎خواهد تا این روند را به طور شفاف برگزار کند.

به باور وی، مسئولیت و نتیجه تقلب بر عهده کمیسیون‎های انتخاباتی افغانستان است.

این نامزد ریاست جمهوری افغانستان در ادامه سخنان خود گفت که تیم وی هزاران ناظر را برای نظارت بر روند انتخابات تعلیم داده و آن‎ها در روز برگزاری این روند تمام تخلفات را ثبت خواهند کرد.

وی همچنین از رئیس جمهور افغانستان خواست تا به تعهدات خود مبنی بر عدم مداخله و دستبرد در نتیجه انتخابات عمل کرده و به رأی مردم احترام بگذارد.

عبدالله به نتیجه انتخابات اشاره کرد و گفت: در صورتی که نتیجه انتخابات با رأی مردم باشد، خواهد پذیرفت.
کسانی که خواستار خدمت صادقانه باشند، می‎پذیریم

عبدالله در ادامه سخنان خود گفت که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آنانی را که خواستار خدمت صادقانه به ملت این کشور باشند، خواهد پذیرفت.

وی افزود: ما پس از پیروزی در انتخابات تمام اعضای تیم‎های دیگر انتخاباتی را نیز که بخواهند به مردم صادقانه خدمت کنند، می‎پذیریم.

این نامزد ریاست جمهوری افغانستان به همگرایی بین اقوام مختلف افغانستان اشاره کرد و گفت که زیبایی ملت این کشور به تنوع قومی آن است.

به گفته وی، تیم انتخاباتی وی در صورت پیروزی همگرایی بین اقوام افغانستان را نهادینه کرده و از بروز هر نوع تفرقه قومی جلوگیری خواهد کرد.

عبدالله در پایان، رقابت‎های انتخاباتی تیم خود را عالی توصیف کرد و گفت: در جریان 2 ماه رقابت‎های انتخاباتی آن‎ها در اکثر ولایت‎های افغانستان همایش‎های بزرگ مردمی برپا کردند.

وی همچنین در مورد ولایت‎هایی که موفق به سفر به آنجا نشد، گفت که این به آن معنا نیست که ما ساکنان آن ولایات را در نظر نگرفته باشیم، بلکه تعهد ما به تمام ملت افغانستان یکسان است.

این آخرین نشست خبری عبدالله عبدالله در جریان رقابت‎های انتخاباتی ریاست جمهوری افغانستان بود.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی روز شنبه هفته آینده برگزار شود.

در این انتخابات، «زلمی رسول»، «عبدالله عبدالله»، «اشرف‎غنی احمدزی»، «گل‎آغا شیرزی»، «عبدالرب رسول سیاف»، «قطب‎الدین هلال»، «امین ارسلا» و «داود سلطان زوی» برای احراز کرسی ریاست جمهوری افغانستان نامزد شده‎اند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار