امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7320
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۸
تعداد بازدید: 146
عباس پاپی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: امروز در بررسی لایحه بودجه سال 92 در مجلس ...

عباس پاپی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: امروز در بررسی لایحه بودجه سال 92 در مجلس مصوب شد 20 درصد چاه‌های کشاورزی کشور در سال جاری با کمک و حمایت دولت برق‌دار شود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس برق‌دار شدن چاه‌های کشاورزی را عاملی برای کاهش هزینه‌های آبیاری و افزایش بازدهی تولید خواند و گفت: در صورت تحقق این عمل تولید بخش کشاورزی افزایش می‌ِیابد. 

*مصوبه ای که باعث کاهش سرمایه گذاری در کشاورزی می شود
 
وی همچنین از تصویب مصوبه‌ای خبر داد که به موجب آن 10 درصد از درآمدهای نفتی سال جاری که در صندوق توسعه ملی ذخیره می‌شود به بخش کشاورزی اختصاص خواهد یافت.

پاپی‌زاده گفت: در حقیقت این مصوبه باعث کاهش سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی خواهد شد چرا که سال گذشته اختصاص 10 درصد از منابع صندوق توسعه ملی به این بخش بود اما امسال تنها 10 درصد از درآمدهای نفتی سال جاری اختصاص می‌یابد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر میزان صادرات نفت در سالهای گذشته حدود 3.5 میلیون بشکه بود اما امسال در لایحه بودجه صادرات یک میلیون و 300 هزار بشکه پیش‌بینی شده است.

وی اضافه کرد: یعنی درآمدهای نفتی کشور به یک سوم کاهش یافته است و به همان نسبت سهم بخش کشاورزی نیز کمتر شده است.
انتهای پیام/ک
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها