امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73242
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۲۱
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه روز گذشته چهارشنبه موفق شدند، به طور کامل کنترل کامل تپه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه روز گذشته چهارشنبه موفق شدند، به طور کامل کنترل کامل تپه استراتژیک 45 در منطقه مرزی کسل در ریف شمالی لاذقیه را پس از درگیری‌های شدید و سخت و با حمایت نیروی هوایی و آتش سنگین یگان توپخانه ارتش در دست بگیرند.

 

یک منبع میدانی سوری در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که نیروهای ارتش سوریه امروز پنج‌شنبه پرچم ارتش سوریه را بر بلندای این تپه برافراشتند و تانک‌های ارتش نیز در نقاط مختلف تپه متمرکز و مستقر شد.
 

 

این منبع میدانی در ادامه توضیح داد: این نقطه از چند روز پیش تحت تصرف و کنترل ارتش سوریه و آنچه امروز در آن انجام شد، تثبیت و تحکیم مواضع ارتش در داخل آن بود.

 

وی افزود: گروه‌های مسلح در تعداد بی‌شمار به این تپه حمله کرده و حملات آنها مورد حمایت گروه‌های مسلحی بود که در مناطق «جبل الکوز»، «بیت شروق» و «التفاحیه» مستقر بودند، به همین دلیل نیروهای ارتش سوریه حمله گسترده‌ای را از منطقه «قسطل معاف» برای تسلط کامل بر این تپه آغاز کرد که با موفقیت نیز همراه بود.

این منبع در ادامه تاکید کرد که عناصر مسلح در روزهای گذشته اقدام به اجرای عملیات‌هایی از پشت منطقه قسطل معاف با هدف تصرف تپه 45 کردند و تک تیراندازهای بسیاری را در مسیر عملیاتی خود مستقر کردند که با مقابله ارتش سوریه مواجه شدند.

منبع مذکور افزود: عملیات ارتش سوریه در ریف شمالی لاذقیه هم اکنون در روستای «السمرا» و منطقه «النبعین» و کوه «سلبرین» متمرکز است، اما با تحکیم مواضع ارتش سوریه در تپه 45 منطقه کسب و تمام نقاط کوه نسر تحت کنترل و زیر آتش ارتش سوریه است و راه امداد و کمک رسانی گروه‌های مسلح در «ربیعه» نیز قطع می‌شود.انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها