امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۱۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73271
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، قبل از سال 2007، زندگی کردن در شهرک های صهیونیستی و سرتاسر فلسطین اشغالی برای ساکنان، فقط طعم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، قبل از سال 2007، زندگی کردن در شهرک های صهیونیستی و سرتاسر فلسطین اشغالی برای ساکنان، فقط طعم دلهره داشت. وحشتی با چاشنی موشک. ترس از موشک های مقاومت، سکانس به سکانس زندگی روزانه ساکنان شهرک ها را شبیه «پرندگان» هیچکاک کرده بود.

نیروهای مقاومت و بطور اختصاصی ، حزب‌الله لبنان درجنگ سال 2006، چهار هزار راکت تند و تیز از نوع کاتیوشا را به سمت شمال سرزمین های اشغالی، نشانه رفتند. این ضدّ حمله سربازان مقاومت، جان 44 غیرنظامی اسرائیلی را گرفت و 25 هزار را نفر را وادار کرد تا بی خیال خانه و زندگی شان شوند. 

سران صهیونیستی حتی از آمار رفتن شهرک نشینان به اروپا و امریکا، دل خوشی نداشتند. آنها به دنبال یک سیستم تلقینی بودند که بگویند: «همه چی آرومه»!

وقتی آدم در جایی با ترس و دلهره زندگی می کند، خیلی راحت می توان با نشان دادن یک تکیه گاه هر چند پوشالی به او، بقبولاند که اوضاع، «تحت کنترل» است! بنابراین، مدل گوساله سامری، ورژن 2007 کلید خورد. در فوریه سال 2007 وزیر دفاع وقت اسرائیل، امیر پرتز، چاره کار را  در ساخت گنبد آهنین برای مقابله با تهدیدات راکتی کوتاه‌برد اعلام کرد .سفارش کار را به شرکت صنایع دفاعی رافائل دادند. آنها در مناقصه برگزار شده، شرکت امریکایی لاکهید مارتین را شکست دادند.

بنابر ادعای صهیونیست ها، در سال 2011 سه آتشبار گنبد آهنین در شهرهای اشدود، اشکلون و بئرسبع مستقر شدند و در سال 2013 هم،  5 آتشبار در نقاط مختلف به موارد قبلی اضافه شد. همچنین باز هم بنا بر ادعای صهیونیست ها، برد موثر سیستم گنبد آهنین در مسافت‌های 4 تا 70 کیلومتر است  از سوی دیگر، آمریکا از سال 2011 تا 2013 نزدیک به 900 میلیون دلار برای تولید این سیستم به اسرائیل، «پول تو جیبی» داده است! به هر حال، پروژه گنبد آهنین در طول پنج سال نخست در مجموع حدود 55 میلیون دلار هزینه داشته‌ است. هزینه برپا کردن هر سکوی عملیاتی گنبد آهنین نیز ، 50 میلیون دلار است. آنقدری که صهیونیست ها برای این پروژه خرج می کنند، آش دهان سوزی برایشان محسوب نمی شود، چرا که هزینه ساخت هریک از موشک های رهگیر «تامیر» حدود 60 هزار دلار آب می خورد در حالی که هزینه ساخت یک راکت قسام، فقط 800 دلار است! یعنی 75 برابر، کمتر از ولخرجی صهیونیست های ترسو که از سایه خودشان هم می ترسند!

جالب اینجاست که رئوون پداتزور تحلیلگر نظامی و پروفسور علوم سیاسی در دانشگاه تل‌آویو، با مقایسه هزینه هر موشک رهگیر تامیر با یک موشک قسام، این سامانه را از لحاظ صرفه اقتصادی زیر سوال می برد و می‌گوید شلیک تعداد زیادی قسام می‌تواند از لحاظ مالی اسرائیل را تهدید کند.

همین چند وقت پیش بود که پهپاد حزب‌الله لبنان توانست با پروازی چند ساعته بر فراز آسمان فلسطین اشغالی از مهمترین پایگاه هسته‌ای صهیونیست‌ها تصویر برداری کند.  مدتی بعد سید‌حسن نصرالله در سخنرانی خود با اعلام اینکه این پهپاد ساخت ایران بود، گفت: این کار برای حزب‌الله موفقیت بزرگی بود. پس از سخنرانی سید‌حسن نصرالله، مقامات صهیونیست در واکنش سریع اعلام کردند که هدف اصلی این پهپاد رصد فعالیت‌های اکتشاف گاز اسرائیل بود!

بلافاصله انتقادات نسبت به ‌ناکارآمدی سیستم گنبد آهنین بالا گرفت و در این بین ‌یکی از درجه‌داران ارشد صهیونیست از مقام خود برکنار و سیستم پدافندی پاتریوت در حیفا مستقر شد تا از این شهر بندری در برابر موشک‌ها و پهپادها محافظت کند!

پهپادی که توسط حزب‌الله به سرزمین‌های اشغالی فرستاده شده بود، دارای فناوری پیچیده‌ای بود که صهیونیست‌ها در گام نخست موفق به شناسایی آن نشده بودند به طوری که به فاصله 40 کیلومتری دیمونا نیز رسیده بود و توانسته بود از این تاسیسات اتمی تصویربرداری کند.

بدون شک پس از ضعف های گذشته گنبد دروغین و شاهکار جدیدش در شلیک اشتباهی به سمت آسمان ایلات، حالا این سوال برای ساکنان شهرک های صهیونیستی پیش آمده که سامانه ای که در کوتاه مدت هزینه چند میلیارد دلاری برای اسرائیل داشته و تا کنون حتی نتوانسته حملات موشکی به داخل تل‌آویو را مهار کند، چه سودی دارد؟!

چند ماه پیش بود که روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی نوشت، این سیستم (گنبد آهنین) در یک بازه زمانی،  7موشک پرتاب شده از سوی حماس را سرنگون کرده اما دست کم در 11 مورد نتوانسته در مقابل این موشک‌ها ، خودی نشان دهد!

گاردین، حتی روئین تن بودن گنبد دروغین را زیر سوال برده و نوشت  این سیستم ممکن است در آینده موفقیت‌هایی داشته ‌باشد اما فعلا با محدودیت‌هایی رو‌به‌روست که کارایی آن را با شک و تردید مواجه می کند؛ از جمله این محدودیت‌ها این است که این سیستم تنها 2باتری دارد!

سیستم دفاع موشکی گنبد آهنین دارای 3بخش است؛ یک رادار ردیابی موشک، یک مرکز کنترل و یک بخش شلیک موشک. لحظه‌ای که یک موشک شلیک می‌شود، مسیر پرتاب موشک آن از طریق مرکز کنترل بررسی می‌شود تا معلوم شود که قرار است این موشک در کجا فرود آید.

برخی از کارشناسان معتقدند که   فریب‌دادن سیستم راداری دفاع موشکی گنبد آهنین ، بسیار آسان است؛ فقط کافی است که راه این فریب پیدا شود!

گنبد دروغین و تلقینی ، با اشتباه محاسباتی و دسته گل به آب داده در قضیه شلیک به سمت ایلات نشان داد که با خودش هم درگیر است چه برسد به ...

به هر حال،  صهیونیست ها از سایه خودشان هم می ترسند و قطعاً گنبد دروغینی که ساخته اند نمی تواند جان آنها را که سرشان را در برف کرده اند، تضمین کند!

نویسنده: مهدی دل روشن

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار