امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73272
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
مجتبی شاکری عضو  شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

مجتبی شاکری عضو  شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به قطعنامه موسوم به «راهبرد اتحادیه اروپا در قبال ایران» که حاوی مفاد مداخله‌جویانه در امور کشورمان است، گفت:‌ این پروژه‌ای است که آمریکا و اروپا سال‌هاست مشترکاً روی آن کار می‌کنند و اکنون این بخش از کار را اتحادیه اروپا بر عهده گرفته است.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به توافق هسته‌ای در ژنو تصریح کرد:‌ قرار بود پس از این توافق،‌ با زبان تکریم با ملت ایران سخن گفته شود،‌ اما شاهد جسارت‌ها،‌ اهانت‌ها و الفاظ ناشایست علیه ملت ایران بودیم،‌ که البته برای کسانی که اخبار را به‌طور منظم پیگیری می‌کنند،‌ این گونه برخوردها دور از ذهن نیست.

شاکری با یادآوری اینکه بحث انتخابات به اصطلاح آزاد،‌ حقوق بشر و دیگر مسائلی که در فهرست‌ دخالت‌های غرب در امور داخلی ایران قرار می‌گیرد،‌ سابقه چندین ساله دارد،‌ گفت:‌ اگر جمهوری اسلامی ایران بخواهد موارد نقض حقوق بشر در آمریکا و اروپا را که همین امروز و نه در سالیان و سده‌های گذشته رخ می‌دهد،‌ بشمارد و به آن‌ها تحویل دهد،‌ فهرست بلندبالایی درست می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه اروپا اساساً هیچ‌گونه حقی برای دخالت در امور داخلی ایران ندارد،‌ بیان کرد:‌ اروپاییان این موضوع را در مورد خود،‌ برنتابیده و به هیچ عنوان نمی‌گذارند نظام حقوقی داخلی‌شان مورد ارزیابی ناظران بین‌المللی قرار گیرد.

عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت:‌ ما باید در زمینه نقد وضعیت حقوق بشر در اروپا دست برتر را داشته باشیم و آن‌ها را زیر سؤال ببریم نه اینکه همواره مورد هجمه تبلیغاتی آن‌ها قرار گیریم.

وی نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران را مستند به احکام اسلام و سیره نبوی خواند و افزود: شانتاژهای بین‌المللی نمی‌تواند مانع اجرای احکام الهی شود.

شاکری درخواست پارلمان اروپا از ایران برای تعلیق مجازات اعدام را یادآور شد و گفت:‌ جامعه بین‌الملل باید ممنون جمهوری اسلامی ایران باشد که قاچاقچیان را اعدام می‌کند و اجازه نمی‌دهد که آن‌ها به‌راحتی کاروان‌های حمل مواد مخدر را از مسیر ایران عبور داده و به کشورهای اروپایی ببرند.

وی ادامه داد: اروپایی‌ها به‌واسطه ممانعت جمهوری اسلامی ایران از ورود مواد مخدر به اروپا نه تنها قدردان نیستند، بلکه صدای اعتراض خود را به ناحق نیز بلند کرده و ما را محکوم می‌کنند.

عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با اشاره به انتقاد اروپا از فقدان فضای باز انتخابات در ایران گفت:‌ آمار شرکت‌کنندگان در انتخابات در کشور ما برای اروپا و آمریکا یک رؤیاست.

وی با ذکر این نکته که نباید منتظر دریافت فهرست اتهامات اروپایی‌ها باشیم، تصریح کرد:‌ ما باید خود،‌ به حوزه نقد وضعیت حقوق بشر در اروپا وارد شده و شجاعت لازم را در این مورد به خرج داده و موضوعات ممنوعه‌ای چون هولوکاست را به رخ آن‌ها بکشیم.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها