امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۸:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73278
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
محمدحسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

محمدحسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به قطعنامه موسوم به «راهبرد اتحادیه اروپا در قبال ایران» که حاوی مفاد مداخله‌جویانه در امور کشورمان است، اظهار داشت: اعضای اتحادیه اروپا اگر داعیه‌دار و مدعی حقوق بشر هستند بهتر است در مورد مسائل داخلی کشورهای عضو این اتحادیه اظهارنظر کنند انها چه‌کاره اند که در امور داخلی یک کشور مستقل و آزاد و قانونی دخالت می‌کنند.

آصفری ادامه داد: اتحادیه اروپا بهتر است پایش را از گلیمش بیشتر درازتر نکند آنها اگر دلشان نسبت به حقوق بشر می سوزد بهتر است نسبت به اتفاقات فلسطین، میانمار و سوریه موضع نشان دهند.

وی با اشاره به یکی از بندهای این قطعنامه مبنی بر استاندارد نبودن انتخابات در ایران گفت: انتخابات های برگزار شده در ایران یکی از آزادانه ترین و قانونی ترین انتخابات ها در دنیاست، آنها اگر راست می‌گویند اجازه دهند جمهوری اسلامی نسبت به یکی از انتخابات های آنها نظارت داشته باشد تا تخلفات آنها مشخص شود،که برخلاف ایران که مردم تصمیم گیر هستند، در کشورهای اروپایی احزاب یا گروه هایشان حرف اصلی را می زنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه اینگونه اظهارات نظر مردم اروپا نیست، گفت: برخی دولتمردان اروپایی خوی استعمارگری دارند، معتقدم اینگونه اظهارات و موضع‌گیری آنها جایگاه قانونی ندارد و مجلس و دولت نیز قصد پاسخ‌گویی به این اظهارات پوچ و بی اساس را ندارند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها