امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73316
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 23
علی‌اصغر شیرمحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: اجرای طرح ویژه نوروزی و کنترل تردد خودروهای عبوری از محورهای مواصلاتی استان از ...

علی‌اصغر شیرمحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: اجرای طرح ویژه نوروزی و کنترل تردد خودروهای عبوری از محورهای مواصلاتی استان از 25 اسفند سال گذشته آغاز شده و تا پایان تعطیلات ادامه دارد.

وی با اشاره به وضعیت جاده‌های استان در روزهای پایانی تعطیلات نوروزی توضیح داد: در حال حاضر در محورهای مواصلاتی زنجان- میانه، تهم به زنجان و زنجان – بیجار و میدان بسیج به تهران ترافیک سنگین است.

جانشین پلیس‌راه استان زنجان تصریح کرد: سنگین بودن ترافیک در این محورها به علت پایان دور دوم سفرهای نوروزی است.

این مسئول در ادامه با اشاره به تردد 4 میلیون خودرو در محورهای مواصلاتی استان از آغاز سفرهای نوروزی تا روز گذشته بیان کرد: امسال میزان تردد خودروها در محورهای مواصلاتی استان هفت درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

شیرمحمدی همچنین با اشاره به کاهش 22 درصدی تصادفات در محورهای مواصلاتی استان اظهار داشت: این امر با تلاش پلیس و با همکاری هموطنان حاصل شده است.

وی در ادامه با توصیه به رانندگان در زمینه رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از آنها خواست از رانندگی بین خطوط خودداری کنند.

جانشین پلیس‌راه استان زنجان همچنین با تاکید بر بستن کمربند ایمنی توسط رانندگان و سرنشینان بیان کرد: بیشترین تعداد تلفات رانندگی در اثر نبستن کمربند ایمنی به وجود می‌آید و بیشترین قربانیان در این زمینه اطفال هستند که رانندگان باید توجه بیشتری نسبت به این موضوع داشته باشند.

این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه اغلب تصادفات در این ایام بر اثر خستگی و همچنین تخطی از سرعت مطمئنه رخ می‌دهد گفت: همچنین یکی از مهم‌ترین علل تصادفات جاده‌ای عدم توجه به جلو رانندگان و عدم توانایی کنترل وسیله نقلیه است.

جانشین پلیس‌راه استان زنجان در ادامه بیشترین ساعات تصادفات رخ داده در محورهای مواصلاتی را از نظر زمانی بین 6 صبح تا 12 ظهر اعلام کرد و از رانندگان خواست در این ساعات تسلط بیشتری بر وسیله نقلیه داشته و برای تامین امنیت جانی خود و سرنشینان خودرو، در زمان خستگی و خواب‌آلودگی اقدام به رانندگی نکنند.

شیرمحمدی گفت: داشتن هوشیاری کامل از سوی راننده از مهم‌ترین مواردی است که موجب کاهش تصادفات و در نتیجه تلفات جاده‌ای چه در داخل و چه در خارج از شهر‌ها می‌شود.

انتهای پیام/73005/ل30/ف4004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها