امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73328
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 50
عبدالمالک شنبه‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: این تعداد گردشگر بر اساس آمارهای دریافتی از مکان‌های گردشگری و اقامتی و ... ...

عبدالمالک شنبه‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: این تعداد گردشگر بر اساس آمارهای دریافتی از مکان‌های گردشگری و اقامتی و ... دریافت و به دست آمده است.

وی با بیان اینکه این تعداد مسافر در هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، منازل استیجاری، مکان‌های موقت و چادرهای مجهز اقامت کرده‌اند، ادامه داد: سعی شده در سال جاری تعداد واقعی مسافران و گردشگران بر اساس آمارهای مستند دریافت شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی اضافه کرد: در مجموع 26 هزار نفر از این گردشگران به شهرستان ایلام، 107 هزار و 424 نفر به مهران، 24 هزار 386 نفر به دره‌شهر، 31 هزار و 491 نفر به دهلران، 17 هزار و 731 نفر به آبدانان، 15 هزار و 602 نفر به بدره، 15 هزار و 298 نفر به چرداول، 12 هزار و 249 نفر به سیروان، هفت هزار و 879 نفر به ملکشاهی و 5 هزار و 654 نفر به شهرستان ایوان سفر کرده‌اند.

شنبه‌زاده تصریح کرد: افزون بر این، 57 هزار و 545 نفر گردشگر نوروزی نیز از دو گنجینه مردم شناسی قلعه والی و کاخ کشاورزی ایلام و گنجینه باستانی به همراه شهر تاریخی سیمره در شهرستان دره‌شهر بازدید کردند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان ایلام خاطر نشان کرد: این دستگاه اجرایی با همکاری دستگاه‌های مرتبط با موضوع تمام توان خود را صرف پذیرایی، استقبال و میزبانی مطلوب از مسافران و گردشگران نوروزی کرده است.

وی گفت: استان ایلام دارای آثار تاریخی، طبیعی، گردشگری و ... بوده که می‌توان به تنگه رازیانه در شهرستان بدره، غار زینگان در شهرستان مهران و تنگه سازه بن در شهرستان سیروان و .... اشاره کرده که این سه منطقه و جاذبه طبیعی استان ایلام بود که بیشترین گردشگران غیربومی دوستدار طبیعت گردی را به خود جذب کردند.

استان ایلام با پیشینه 11 هزار ساله و به عنوان بخش اصلی تمدن ایلام باستان بر پایه یافته‌های باستان‌شناسی قدیمی‌ترین محل سکونت بشر در فلات ایران به شمار می‌رود.

انتهای پیام/2246/ل30/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار