امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73341
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، از ابتدای اجرای طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی هرمزگان تا پایان سیزدهمین روز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، از ابتدای اجرای طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی هرمزگان تا پایان سیزدهمین روز از فروردین ماه 93 که یک دوره زمانی 18 روزه را شامل می‌شود، در مجموع چهار میلیون و 471 هزار و 463 نفر سفر از طریق بنادر هرمزگان به مقصد جزایر استان هرمزگان و بالعکس صورت گرفته است، به طوری که در دوازدهمین روز از فروردین 241 هزار و 724 نفر و در روز سیزدهم نیز 163 هزار و 344 نفر تردد مسافران نیز از طریق بنادر مسافری انجام شد.

خدمات‌رسانی مناسب و مستمر صورت گرفته توسط اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان میهمانان نوروزی را بر آن داشت تا آخرین روزهای تعطیلات ابتدای سال خود را در جزایر و در کنار آب‌های نیلگون خلیج فارس سپری کنند به طوری که در روز سیزدهم فروردین ماه که در تقویم به نام روز طبیعت نامیده شده و ایرانیان در چنین روزی طی یک سنت چند هزار ساله به دامان طبیعت می‌روند، شاهد رونق سفرهای دریایی در چنین روزی بودیم.

بر همین اساس، مقایسه آماری میزان تردد دریایی مسافران در روز "سیزده به در" امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، نشانگر رشد 101 درصدی تعداد مسافران دریایی در این روز است.

از سوی دیگر، طی 18 روز زمان اجرای طرح نوروزی که تنها دو روز دیگر تا پایان آن باقی است، عملیات جابجایی 460 هزار و 329 دستگاه خودرو از طریق مسیرهای دریایی بین بنادر لنگه، کیش، آفتاب، چارک، پهل و لافت به ثبت رسیده است.

همچنین تعداد 23 هزار و 249 دستگاه خودرو در روز دوازدهم فروردین ماه و همچنین در روز سیزدهم نیز 14 هزار و 759 دستگاه خودرو در مسیرهای دریایی هرمزگان جابجا شده است.

شایان ذکر است، از آغاز طرح نوروزی 93 تا پایان سیزدهمین روز از فروردین ماه سال جاری، در مجموع 24 هزار و 930 سفر دریایی از طریق بنادر ده‌گانه مسافری هرمزگان به مقصد جزایر خلیج فارس و بالعکس انجام شده است که در روز دوازدهم نوروز، شاهد ورود و خروج یک‌هزار و 356 فروند شناور به بنادر مسافری استان بودیم و در روز سیزدهم نیز تردد حدود یک‌هزار فروند شناور در این بنادر به ثبت رسید.

مقایسه آماری میزان سفرهای دریایی صورت گرفته در روز سیزدهم نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از رشد بیش از 20 درصدی این رقم و رونق سفرهای دریایی در روز طبیعت حکایت دارد.

لازم به ذکر است، استان هرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران زمین هر ساله پذیرای میلیون‌ها میهمان نوروزی از اقصی نقاط این سرزمین است که در ایام بهاری چند صباحی را در دامن آب‌های فیروزه‌ای خلیج فارس سپری می‌کنند به گونه‌ای که بنادر مسافری این استان بیش از 95 درصد از کل حمل و نقل مسافران دریایی کشور و 100 درصد حمل خودرو به مقصد جزایر خلیج فارس را پشتیبانی می‌کنند، حجم عمده این مسافرت‌ها نیز در تعطیلات نوروزی انجام می‌شود.

طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی هرمزگان در سه بخش ایمنی مسیرهای تردد، ایمنی بنادر و ایمنی شناورها از 25 اسفند گذشته آغاز شده و تا پایان روز 15 فروردین ماه جاری ادامه دارد که تا پایان این طرح، تنها دو روز بیشتر زمان باقی نمانده است.

انتهای پیام/88001/ی40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها