امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7335
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۴
تعداد بازدید: 97
حجت‌الاسلام محمود رجبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: اگر اصلاح‌طلبان افرادی پایبند به انقلاب و ...

حجت‌الاسلام محمود رجبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: اگر اصلاح‌طلبان افرادی پایبند به انقلاب و ارزش‌ها باشند و ولایت را به عنوان فصل‌الخطاب بپذیرند و قصد خدمت به نظام داشته باشند که معتقدیم بسیار نادر است می‌توانند کاندیدا شوند.

وی خاطرنشان کرد: شورای نگهبان ممکن است برخی اصلاح‌طلبان را تأیید کند ولی مردم با شناختی که از دوران اصلاحات و انحرافی که از مسیر انقلاب و ارزش‌های انقلاب در دوران اصلاحات رخ داد به این افراد رأی نمی‌دهند زیرا سابقه کار، عمل و گفتارشان را پیش رو دارند و این امر که فکر کنیم که شاید مردم به این گروه رأی دهند خیال خام است.

قائم مقام مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به حضور هاشمی رفسنجانی در بین کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: اکنون کشور ما جوان و بانشاط است و کسانی باید برای کاندیداتوری وارد شوند که پا به پای قشر جوان حرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که در سن آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هستند نمی‌توانند باری که امروز باید برداشته شود بردارند، در دورانی که هاشمی مسئولیت ریاست جمهوری بر عهده داشت بسیاری از مشکلات کنونی به شکل شدیدتر رخ داد.

رجبی ادامه داد: در دوران ریاست جمهوری هاشمی تورم چندین برابر وضعیت کنونی رخ داد و اگر توان حل مشکلات را داشت باید آن موقع کاری می‌کرد این در حالی است که چنین تحریم‌هایی در آن دوران وجود نداشت.

وی با اشاره به مواضع هاشمی رفسنجانی گفت: این فرد صریحا گفت مسیری که در اصلاحات انجام شد همانی بود که من می‌خواستم و با آنکه حضرت امام خمینی(ره) فرمودند «اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود» ولی وی گفت ما با اسرائیل جنگی نداریم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه با بیان اینکه رئیس جمهور باید خود و دیگران را به قانون فرابخواند گفت: جریان فتنه به جای مسیر قانونی تظاهرات خیابانی را راه انداختند و ایشان از آنها حمایت کرد و این حمایت با قانون‌مداری، اجرای قانون و تبعیت از قانون سازگار نیست.

وی خاطرنشان کرد: مردم حافظه تاریخی خود را از دست ندادند و وی کسی نیست که منتخب مردم باشد.

رجبی عنوان داشت: با توجه به اینکه هاشمی رفسنجانی شکست را در انتخابات پیشین ریاست جمهوری تجربه کرده بود بنابراین بهتر بود برای حفظ حرمت و حیثیت خود به این عرصه ورود پیدا نمی‌کرد و اگر خودش تأمل بیشتری می‌کرد مصلحتش را جور دیگر مشاهده می‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: تشویق مردم به شرکت در انتخابات، شور انتخاباتی، قانون‌مداری، رعایت اخلاق انتخاباتی و تلطیف فضای انتخاباتی از دیگر اموری است که هاشمی رفسنجانی بهتر می‌توانست در این موارد نقش‌آفرینی کند.

انتهای پیام/78003/و40
برچسب ها:
آخرین اخبار