امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73362
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه صهیونیستی «عاروتص‌ شوع»، نمایندگان کنگره آمریکا روز چهارشنبه ضمن اعلام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه صهیونیستی «عاروتص‌ شوع»، نمایندگان کنگره آمریکا روز چهارشنبه ضمن اعلام نارضایتی از اقدام «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی برای تلاش جهت عضویت «دولت فلسطین» در نهادهای سازمان ملل، از احتمال قطع کمک‌های مالی واشنگتن به رام‌الله خبر دادند.

عباس دیروز در واکنش به خودداری رژیم‌صهیونیستی از آزادی آخرین گروه 26 نفره اسرای فلسطینی در چارچوب مذاکرات سازش، رسما درخواست پیوستن به 15 نهاد و پیمان سازمان ملل را امضا کرد. این درخواست‌ها قرار بود چند ماه قبل امضا شود، اما به درخواست آمریکا و به دلیل در جریان بودن مذاکرات سازش عباس امضای آن‌ها را به بعد موکول کرده بود. «جان کری» وزیر خارجه آمریکا در واکنش به اقدام اخیر عباس سفر خود به رام‌الله را که قرار بود دیروز صورت گیرد، لغو کرده اما گفته است فعلا برای اعلام شکست مذاکرات سازش، زود است.

«کی گرانگر» نماینده جمهوری‌خواه ایالت تگزاس و رئیس کمیته فرعی تخصیصات دولتی، مأموریت‌های خارجی و برنامه‌های مرتبط مجلس نمایندگان آمریکا هم این اقدام را «بر خلاف حسن نیت» خوانده و گفته است کمک‌های مالی به تشکیلات خودگردان با هدف پیشبرد مذاکرات سازش بوده و مشروط به حسن نیت طرف فلسطینی است.

«نینا لووی» نماینده دموکرات ایالت نیویورک و عضو برجسته این کمیته هم گفته است اقدام عباس وی را «به شدت ناامید» کرده است. به ادعای لووی، حرکت اخیر تشکیلات خودگردان مانع پیشرفت مذاکرات سازش که هدف اصلی ارائه کمک‌های مالی به رام‌الله بوده، خواهد شد.

تشکیلات خودگردان فلسطینی به ریاست «محمود عباس» سالانه 400 میلیون دلار از واشنگتن کمک‌های مالی دریافت می‌کند. این مبلغ به بهانه پیشبرد مذاکرات سازش که تابستان سال گذشته بعد از وقفه‌ای سه ساله از سر گرفته شد، به رام‌الله ارائه می‌شود.

این تشکیلات که از سال قبل در سازمان ملل به عنوان «دولت فلسطین» به رسمیت شناخته شد، در حال حاضر هم در بسیاری از نهادهای سازمان ملل به عنوان ناظر غیرعضو پذیرفته شده، اما عباس تلاش می‌کند تا «دولت فلسطین» به عنوان یک عضو کامل در نهادهای بین‌المللی به رسمیت شناخته شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها