امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73366
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، یک مقام نظامی فرماندهی مرکزی آمریکا طی روزهای گذشته در سفری به تاجیکستان با ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، یک مقام نظامی فرماندهی مرکزی آمریکا طی روزهای گذشته در سفری به تاجیکستان با مقامات عالی‌رتبه این کشور دیدار و مذاکراتی انجام داده است.

بنابر بیانیه دفتر مطبوعاتی سفارت آمریکا سرتیپ «کورت کراوزر» معاون فرمانده نیروهای ویژه فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده در سفر کوتاه‌مدت به تاجیکستان با برخی از مقامات عالی‌رتبه سیاسی و نظامی این کشور در مورد مسائل توسعه همکاری‌های دوجانبه گفت‌وگو کرد.

به گفته این منبع در دیدار با مقامات تاجیک علاوه بر بررسی مسائل روابط دوجانبه همچنین روی موضوعات امنیتی مورد توجه منطقه‌ای نیز تبادل نظر شده است.

در بیانیه تصریح شده‌ که، این مقام نظامی آمریکا طی چند ساعات حضور در تاجیکستان از جمله با «سیوزان الیوت» سفیر کشورش در دوشنبه نیز دیدار کرده و مسائلی‌ را در زمینه روابط دوجانبه و وضعیت فعلی همکاری‌های نظامی بررسی کرده‌ است.

بنابراین گزارش، ضمن این مذاکرات در رابطه با وضعیت کنونی و طرح‌های تدوین‌ شده همکاری بین فرمانده نیروهای ویژه فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا با واحد ویژه نیروهای مسلح تاجیکستان نیز گفت‌وگو شده‌ است.

در بیانیه دفتر مطبوعاتی سفارت آمریکا تصریح شده که، ضمن مذاکرات ژنرال کراوزر و مقامات عالی‌رتبه نظامی تاجیکستان بر نقش نیروهای ویژه فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در جهت تأمین امنیت و ثبات در منطقه آسیای مرکزی تأکید کرده‌اند.

رسانه‌ای شدن خبر بازدید این مقام آمریکایی از تاجیکستان درحالی است که منابع رسمی این کشور چیزی در مورد این بازدید و مذاکرات انجام‌ شده با مقامات تاجیک منتشر نکرده‌اند.

در همین حال در گزارش پایگاه‌های مستقل که با استناد به دفتر مطبوعاتی سفارت منتشر شده سفیر آمریکا تنها کسی است که نام وی به عنوان یک طرف دیگر دیدار با این مقام نظامی آمریکایی در مذاکرات در شهر دوشنبه ذکر می‌شود.

بازدید این فرمانده نظامی آمریکا از تاجیکستان همزمان با برگزاری نشست شورای وزیران دفاع سازمان همکاری شانگهای بود که به مدت 2 روز در شهر «قیراقم» ولایت سغد واقع در منطقه شمال این کشور انجام شد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها