امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73371
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «ظاهر عظیمی»، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان امروز (پنجشنبه) در نشست خبری مشترک ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «ظاهر عظیمی»، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان امروز (پنجشنبه) در نشست خبری مشترک با مسئولان نیروهای ویژه افغانستان در کابل گفت: با هر نوع فعالیت تروریستی در جریان برگزاری انتخابات برخورد خواهد شد.

عظیمی افزود: امنیت در افغانستان برای برگزاری انتخابات تأمین است و هیچ شهروندی نباید از این بابت نگرانی داشته باشد.

وی خطاب به ملت افغانستان گفت که حضور آن‎ها در پای صندوق‎های رأی پاسخی دندان شکن به دشمنان آنهاست که می‎خواهند آینده این کشور را یکبار دیگر خراب کنند.

وی به وضعیت امنیتی انتخابات روز (شنبه) هفته آینده این کشور اشاره کرد و گفت که امنیت این انتخابات نسبت به دور گذشته بهتر شده است.

به گفته وی، در اکثر مناطق این کشور هم‎اکنون نیروهای امنیتی و دفاعی به حالت آماده‎باش قرار گرفته و نمی‎گذارند دشمنان افغان‎ها دست به فعالیت‎های تروریستی زنند.

وی همچنین تأکید کرد، وزارت دفاع افغانستان چرخ بال‎های جنگی را نیز آماده کرده و در صورت فعالیت دشمن به آن‎ها حمله خواهند کرد.

به گفته عظیمی، وزارت دفاع افغانستان در 2 ماه گذشته بیش از 300 عملیات از پیش برنامه‎ریزی شده را با موفقیت کامل انجام داده است.

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتشار برنامه‎های امنیتی این وزارت از سایت رسمی طالبان گفت که آن برنامه از این وزارت نیست.

به گفته وی، برنامه وزارت دفاع افغانستان محرمانه بوده و به دست هیچ گروه و فردی نرسیده است و برنامه منتشر شده توسط طالبان نیز اشتباه است.

عظیمی در پایان با اشاره به حوادث اخیر تروریستی تاکید کرد، این حملات بیانگر توانایی طالبان نیست، بلکه ناتوانایی آن‎ها را نشان می‎دهد.

در ادامه این نشست خبری، «جلال الدین یفتلی» یک فرمانده وزارت دفاع افغانستان نیز گفت که مسئولان امنیتی این کشور آماده مقابله با هر نوع حمله و فعالیت تروریستی دشمن است.

یفتلی افزود: مسئولان این وزارت همیشه آماده دفاع از افغانستان بوده و از هیچ نوع فعالیت دشمنان این کشور هراس ندارند.

وی همچنین نیروهای امنیت افغانستان را یکی از بهترین نظامیان در سطح کشورهای منطقه دانست و گفت در اکثر کشورهای منطقه نظامیان آن‎ها به این حد توانایی دست نیافته‌اند.

مقام‎های وزارت کشور و دفاع افغانستان بارها از تأمین امنیت روز برگزاری انتخابات اطمینان داده و خواستار شرکت پرشور مردم در این روند سرنوشت ساز شده‎اند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها