امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73374
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، ائتلاف اکثریت مجلس قرقیزستان «جومارات اوتوربایف» را به عنوان نخست وزیر جدید برای تشکیل کابینه جدید ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، ائتلاف اکثریت مجلس قرقیزستان «جومارات اوتوربایف» را به عنوان نخست وزیر جدید برای تشکیل کابینه جدید انتخاب کرد.

«تورسونبیک‌اف» رهبر حزب سوسیال دموکرات قرقیزستان اعلام کرد که تایید این انتخاب 14 فروردین در جلسه علنی مجلس برگزار خواهد شد.

در همین حال، اوتوربایف در سخنان خود در مجلس اظهار داشت یکی از اولویت‌های کاری او اتمام حدود و مرزبندی کشورش با همسایگان قرقیزستان خواهد بود.

درگیری‌های اخیر مرزی بین قرقیزستان و تاجیکستان اوضاع بسیار متشنجی پیدا کرده و مقامات قرقیزستان بر این باورند که این درگیری‌ها مانعی برسر هرگونه اصلاحات اقتصادی و پیشرفت درامور کشوری است.

دولت جدید همچنین تقویت منابع محلی را نیز در اولویت کارهای خود قرار خواهد داد و در نظر دارد تا بودجه‌ای ثابت برای تقویت این مسئله درنظر بگیرد.

وی در پایان تاکید کرد، بودجه ملی باید بر اساس یک برنامه ریزی مشخص صرف شود که مهمترین موضوع اصلاحات اقتصادی و برطرف کردن مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم در شهرها و روستاها و امنیت مرزی است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها