امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۱۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73383
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار تاریخ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اختلافات و تنازعات میان فرانسه و اسپانیا از اواخر قرن پانزدهم آغاز شد. در سال ...

به گزارش خبرنگار تاریخ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اختلافات و تنازعات میان فرانسه و اسپانیا از اواخر قرن پانزدهم آغاز شد. در سال 1494م شارل هشتم پادشاه فرانسه به قصد تسخیر ناپل به ایتالیا حمله کرد که با مخالفت اسپانیا و ایتالیا و مقاومت ارتش آنها مواجه شد.

در طی سال‏های بعد این نبرد ادامه پیدا کرد و بر سر اداره مناطق به تصرف آمده، بین اسپانیا و فرانسه اختلافاتی روی داد. این جنگ‏ها سرانجام با امضای قرارداد «صلح نوایون» در سال 1515م خاتمه یافت. اما آتش جنگ میان دو کشور، شش سال بعد در سال 1521 بار دیگر شعله‏ور شد و حدود چهل سال به طول انجامید.

در اولین مرحله این جنگ‏ها پادشاه فرانسه به اسارت درآمد و با امضای قرارداد مادرید 1526م آزادی خود را خرید و از تمام ادعاهای خود در ایتالیا صرف نظرکرد و حتی منطقه بورگونی را به اسپانیا واگذار کرد.

اما یک سال بعد پادشاه فرانسه ضمن اتحاد با چند کشور و نقض قرارداد مادرید، دومین مرحله از جنگ‏های 40 ساله را آغاز کرد که با قرارداد کامبره خاتمه یافت و در نتیجه منطقه بورگونی به فرانسه بازگشت.

در سال 1536م مرحله‏ای دیگر از جنگ‏ها آغاز شد و بدون هیچ نتیجه‏ای خاتمه یافت و پیمان صلح ده ساله نیز تنها 4 سال دوام یافت.

در سال 1542م چهارمین دوره این جنگ‏ها آغاز شد و سرانجام در سوم آوریل 1559م این جنگ‏ها که بر سر تصاحب سرزمین‏ها آغاز شده بود با امضای معاهده‏ای با حضور نمایندگان فرانسه، اسپانیا، انگلیس و آلمان خاتمه یافت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها