امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73384
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست که به توکیو سفر کرده با آکیهیکو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست که به توکیو سفر کرده با آکیهیکو تاناکا رئیس آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن (جایکا) دیدار کرد.

ابتکار در این دیدار با بیان اینکه امروزه مسائل محیط زیست مرزی نمی‌شناسد و موضوع گرمایش جهانی از مصادیق اصلی عدم تحدید مسائل زیست محیطی به مرزهای جغرافیایی و سیاسی کشورهاست, بر تقویت همکاری‌های زیست محیطی بین دو کشور و بهره گیری از تجارب کشورهای موفقی چون ژاپن در زمینه حفاظت از محیط زیست تاکید کرد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به دیدار حسن روحانی و شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد و تاکید بر تقویت همکاری‌های زیست محیطی فیمابین، به پیشینه فعالیت‌های جایکا در ایران از جمله به همکاری جایکا در تهیه و تدوین طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر تهران و پروژه مدیریت, تقویت و بهبود کیفیت هوا به عنوان نمونه اشاره و تصریح کرد: امیدواریم امضای سند یادداشت تفاهم همکاری زیست محیطی بین دو دولت ایران و ژاپن موجب تقویت و استمرار همکاری فیمابین و دستاوردهای اثرگذار و مطلوب شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست که به دعوت رسمی ایشیهارا وزیر محیط زیست ژاپن به این کشور سفر کرده حامل پیام حسن روحانی رئیس جمهور برای نخست وزیر ژاپن است.

قرار است یادداشت تفاهم همکاری‌های دوجانبه زیست محیطی بین دو کشور در این سفر امضا شود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها