امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73393
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، ساعتی پیش نیروهای ارتش سوریه وارد آخرین کوی‌های شهرک «ملیحه» در غوطه شرقی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، ساعتی پیش نیروهای ارتش سوریه وارد آخرین کوی‌های شهرک «ملیحه» در غوطه شرقی دمشق شدند تا با ورود به تمام به مناطق و کوی‌های این شهرک نزدیک به پایتخت، کنترل شبه کامل آن را در دست گیرند.

عملیات پاکسازی شهرک ملیحه از دو روز پیش و از دو محور یعنی شهر «جرمانا» و شهرک «شبعا» پس از آن آغاز شد که ستاد مشترک ارتش سوریه دستور پاکسازی منطقه غوطه شرقی دمشق از گروه‌های مسلح را به ارتش سوریه صادر کرد.

تنها 24 ساعت از آغاز عملیات پاکسازی ملیحه نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، بخش جنوبی این شهرک را به تصرف و کنترل کامل درآورند و امروز پنج شنبه پیشروی خود به سمت کوی‌های دیگر این شهرک را ادامه دادند و در اولین ساعات کوی‌های مناطق شرقی و جنوب شرقی این شهرک را از عناصر مسلح پاکسازی کردند.

گزارش‌های میدانی تاکید می‌کند که در جریان عملیات‌های سخت و شدید امروز ارتش سوریه با عناصر گروه تروریستی «جبهه النصره»، ده‌ها تروریست وابسته به این گروه که تا پیش از این کنترل این شهرک را در دست داشتند، به هلاکت رسیدند.

این درحالی است که گزارش شده، در عملیات امروز ارتش سوریه تعدادی از سرکردگان النصره که در یک ساختمان حضور داشتند، نیز کشته شدند.

همزمان با این عملیات یگان‌ توپخانه و نیروی هوایی ارتش سوریه مناطق همجوار ملیحه مانند کفربطنا  ودوما و مزارع آن و مزارع عالیه و النشابیه و سقبا را نیز هدف قرار دادند تا امکان پناه بردن تروریست‌های فراری به این مناطق را بین ببرند، به همین منظور عناصر فراری النصره به سمت 3 شهرک زبدین، جسرین و دیر العصافیر پناه بردند که پیش بینی شده در آینده نزدیک شاهد عملیات‌های ارتش سوریه باشد.

در واکنش به این شکست عناصر النصره اقدام به گلوله باران مناطق مختلف سوریه کردند، به گونه‌ای که گزارش شده، در جریان حمله خمپاره‌ای النصره به شهرک «الدخانیه» در ریف دمشق 6 کودک کشته و تعدادی از اهالی این شهرک زخمی شدند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار